Municipality budget office. Vytauto st. 12, LT-90123, Plungė
Phone: (8 448) 73 134, (8 448) 73 166. Fax. (8 448) 71 608. E-mail: savivaldybe@plunge.lt Data is collected and stored in the Register of Leagal Entities. Budget office code 188714469
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Lietuviškai
 
 
 Pradžia
Important information
 
Calendar of events
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
January
    2019     
 
 
Plungės miesto priežiūra žiemos metu

Žiema tuoj perkops pusiaują, bet savo tikrąjį veidą pradėjo rodyti tik prieš savaitę. Kai ciklonai veja vienas kitą, oro temperatūra vien dienos metu būna nuo +3 iki -5, o temperatūros permainas palydi lietus, šlapdriba ir sniegas, žiemos džiaugsmai perauga į didelius rūpesčius. Kad plungiškiams būtų aiškiau, kaip žiemos sezono metu valomos ir barstomos gatvės bei šaligatviai, Plungės miesto seniūnija pateikia išsamią informaciją.

Plungės mieste yra per 80 kilometrų gatvių (bendras plotas – 450 tūkst. kv. m). Pagal automobilių intensyvumą yra išskirtos dvi gatvių grupės valyti nuo sniego žiemos sezono metu. Pirmajai grupei priskirtos visos pagrindinės gatvės (apie 38 kilometrus), kuriose automobilių eismas intensyviausias. Prireikus, šios gatvės valomos nuo sniego ir barstomos druskos tirpalu rytais. Gatvių valymo darbai  pradedami 4 valandą ryto ir užbaigiami iki 7 valandos. Jei sninga dieną, valymo ir barstymo darbai atlliekami vakarais po 18 valandos, gatvėse sumažėjus automobilių. Dienos metu dėl intensyvaus transporto judėjimo atlikti  valymo ir barstymo darbų nėra galimybės.

Antrąją gatvių grupę sudaro likusios miesto gatvės (apie 45 kilometrus), kuriose eismo intensyvumas nėra didelis. Šios gatvės valomos esant dideliam sniego kiekiui, užbaigus valymo darbus pirmojoje gatvių grupėje. Dažniausiai šie darbai pradedami 9 valandą ryto, juos stengiamasi užbaigti iki darbo dienos pabaigos. Esant būtinybei, antrosios grupės gatvės barstomos smėlio ir druskos mišiniu.

Mieste taip pat nuolat valomi, o pagrindinėse gatvėse ir druska barstomi šaligatviai bei pėsčiųjų takai (bendras plotas – per 71 tūkst. kv. m,  ilgis – apie 36 km). Šaligatviai ir pėsčiųjų takai valomi tik pagrindinėse žmonių vaikščiojimo vietose, darbai pradedami rytą ir baigiami iki 7 valandos. Intensyviai sningant, darbai atliekami ir dieną. Mieste valomos ir automobilių stovėjimo aikštelės (bendras plotas – per  20 tūkst. kv. m).

Kitų teritorijų, įvažiavimų, šaligatvių bei pėsčiųjų takų valyti ir prižiūrėti žiemos sezono metu miesto seniūnija neturi nei techninių, nei finansinių galimybių. Labiausiai pagalbos reikia tada, kai sniego iškrenta gausiai – žiemos tarnyba nepajėgi visur suspėti vienu metu. Todėl prašome bendrijų, įstaigų ir organizacijų ieškoti galimybės sudaryti sutartis su privačiais asmenimis ar organizacijomis, galinčiomis ir turinčiomis techniką teritorijoms nuo sniego valyti, ir šitaip spręsti savų teritorijų ir prieigų valymą nuo sniego.

Žiema būna snieginga, mieste sniego susikaupia daug, todėl iš kai kurių vietų (kur sustumtas sniegas trukdo judėti automobiliams) jis gali būti išvežamas arba sustumdomas į dideles krūvas šalia esančiose viešosiose erdvėse. Tai nepuošia miesto, bet šiuo metų laiku tenka aukoti dalį grožio dėl saugumo ir patogumo. Šie darbai sukelia nepatogumų gyventojams, ypač važiuojantiems, nes atliekant darbus gatvėse tenka uždaryti transporto judėjimą, nors įprastai šiuos darbus stengiamasi atlikti nakties metu. Sniego išvežimas atsieina brangiai, todėl stengiamasi organizuoti talkas, kad Savivaldybės biudžetui tai kainuotų kuo mažiau. Miesto seniūnija kreipiasi į organizacijas, turinčias technines galimybes sniegui nustumti, ir dėkoja atsiliepusiems bei dalyvavusiems tokiose talkose. Tokio bendradarbiavimo tikimasi ir ateityje, nes po miestą vaikščioti ir važinėti patogiai norime visi.

Miesto seniūnija kartu su žiemos tarnyba, esant poreikiui, gali imtis keleto papildomų priemonių eismo sąlygoms gerinti. Tikimės gyventojų supratimo.

Pirma. Daug prisnigus, kai kuriose Plungės miesto vietose gali būti pakeistas automobilių statymo būdas, tai yra pakeistas kelio ženklas Nr. 835 į Nr. 830 (automobilis statomas ne statmenai, bet lygiagrečiai važiavimo krypčiai gatvėje). Tokios vietos: Vytauto gatvėje prie Valstybinės mokesčių inspekcijos, Dariaus ir Girėno gatvėje prie Kultūros centro, J. Tumo-Vaižganto gatvėje prie prekybos centro „Maxima“ ir kitur.

Antra. Gali būti statomi ir kiti papildomi kelio ženklai, kurie padėtų užtikrinti eismo saugumą. Toks kelio ženklas – Nr. 332 „Sustoti draudžiama“, jis statomas Telšių, Minijos gatvėse ir kitose miesto vietose, paliekant galimybę automobilius statyti tik vienoje gatvės pusėje.

Taip pat norime įspėti ir paprašyti gyventojų, kad iš kiemų ar valdų iškasto sniego nemestų į nuvalytą gatvę – tai draudžiama. Prašome stengtis nepalikti automobilių naktį stovėti pagrindinėse gatvėse. Jei automobilis šitaip bus paliktas ilgesnį laiką, savininkas gaus įspėjimą. Nereaguojant ir nepatraukus automobilio, bus sprendžiama dėl automobilio nuvilkimo.

Smarkiau sningant ir žiemos tarnybai labiau susitelkus miesto centre, ne visada spėjama pasiekti miesto pakraščius. Todėl atsiprašome ten gyvenančiųjų, stengsimės reaguoti į problemas kuo skubiau. Prašome gyventojų būti tolerantiškesniems ir supratingesniems vieni kitiems bei žiemos tarnybai, kuri gal ir ne visada visur suspėja.

Plungės miesto seniūnijos informacija

 

Dalintis
Facebook
comment
Name:
E-mail address:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
no comments
Back
 
© Plunges rajono savivaldybe. All rights reserved. Vytauto st. 12, LT-90123 Plungė. Write to us - savivaldybe@plunge.lt
Solution:IDAMAS