Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018     
 
 

 

Naujienos
Kodėl aš rūšiuoju?

   Atliekų rūšiavimo konteineriai („varpeliai“, stiklo pakuočių ir kitų pakuočių individualūs konteineriai) – jau nebe naujiena. O kaip sekasi rūšiuoti?

   Pakuotė – gaminys, pagamintas iš bet kokių medžiagų ir skirtas gaminiams pakuoti, apsaugoti, gabenti ir pateikti vartotojams ar gaminių naudotojams. Tai gali būti saldainių popierėlis, duonos maišelis, jogurto indelis, sviesto pakuotė, aliejaus butelis, televizoriaus dėžė ar konservų dėžutė. VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacija“ patikslina, kad pakuočių nereikia plauti su indų plovimo priemonėmis, lyg ruoštume konservuoti agurkus. Pakanka nepalikti indelyje ar maišelyje maisto turinio. Iš mūsų konteinerių surinktos pakuočių atliekos patenka į pakuotes rūšiuojančių darbuotojų rankas. Ir tik paruoštos perdirbimui pakuotės (išskirstytos pagal atitinkamas plastiko, popieriaus rūšis) iškeliauja į perdirbimo gamyklas.

   Kodėl naudinga rūšiuoti pakuočių atliekas? Išrūšiuotos atliekos nepatenka į Jėrubaičių sąvartyną ir netampa taršos šaltiniu. Iš pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų pagaminami reikalingi daiktai. Tokiu būdu taupomi gamtiniai ištekliai ir energija, todėl išsaugoma švaresnė aplinka, oras, vanduo.

   Kiek kainuoja rūšiavimas? Sakysite, kad nieko. Gyventojams nemokamai išdalyti rūšiavimo konteineriai, prie daugiabučių stovi „varpeliai“. Išrūšiuotų pakuočių tvarkymo kaštai neįtraukiami į vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokestį, nes šių atliekų sutvarkymą finansuoja pakuočių tvarkymo ir gamintojų, importuotojų organizacijos. Tačiau rūšiuoja tik kas penktas žmogus!

   Tiesa tokia, kad pakuočių surinkimo, tvarkymo, perdirbimo kaštai yra įskaičiuoti į perkamo produkto (sviesto, duonos ar jogurto) kainą. Išmesdami pakuotę į mišrių atliekų konteinerį (nerūšiuodami), už pakuotės sutvarkymą sumokame antrąkart... Be to, mišrių atliekų sraute pakuotė užteršiama taip, kad dažnai tampa nebetinkama perdirbimui.

   4 asmenų šeimai per metus susidaro daugiau kaip 250 kg pakuočių atliekų. Rūšiuoti atliekas yra kiekvieno iš mūsų pareiga, reikia tik noro.

   Plungės rajono savivaldybės administracija vykdo apklausą dėl pakuočių konteinerių išvežimo Plungės mieste dažnumo. Kviečiame ir Jus iki liepos 31 d. pareikšti savo nuomonę: APKLAUSA.

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos

Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistė (ekologė)

Edita Lydienė

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 
   

 

 
 

 

 
 

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS