Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
 
 
 

 

Aktualijos
Merui A. Klišoniui perduota „Pasaulio lietuvių vienybės karūnos“ krivūlė

 

 

Rugsėjo 27 dieną, prieš Savivaldybės tarybos posėdį, žodis buvo suteiktas svečiams: skulptoriui Gediminui Radzevičiui ir dviem Vilniaus ROTARY klubo nariams, ėjusiems klubo prezidento pareigas, –  Rimantui Povilui Jogėlai ir Vytautui Vaitiekūnui.

Menininkas G. Radzevičius puoselėja idėją pastatyti monumentą „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Su bendraminčiais jis jau apvažiavo daug Lietuvos miestų ir miestelių, kurių atstovams perduoda ąžuolinę krivūlę. Tas, kuris krivūlę priima, įsipareigoja prisidėti prie monumento statybos.

„Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ jau pradėta statyti Europos parke. Vieta pasirinkta neatsitiktinai, nes tai – Europos geografinis centras. Monumentas bus pastatytas iš nemažai į vieną visumą sujungtų simbolių, atspindinčių ir baltiškąsias tradicijas, ir krikščionybės dvasią. Visa monumento kompozicija patalpinta miško apjuostoje aikštėje. Įėjimas į aikštę ves pro Gedimino stulpus primenančius vartus su eilute iš Lietuvos himno „Vardan tos Lietuvos“. Kitoje arkos pusėje esantis užrašas „Vienybė težydi“ – simbolinis palinkėjimas išeinantiems iš aikštės. Už vartų bus iš lauko akmenų grįstas takas, kuriam akmenis planuoja suvežti ne tik iš visų Lietuvos regionų, bet ir iš Latvijos. Rato kairėje pusėje, ant pilkapius primenančių gūbrių, stovės didžiuliai rieduliai su metalinėmis kaltinėmis saulutėmis ir užrašais, skirtais svarbiausiems istoriniams įvykiams atminti. Tai Durbės, Saulės, Žalgirio, Oršos ir kiti mūšiai, sukilėlių, partizanų kovos, Kovo 11-osios aktas. Centrinėje monumento dalyje stovės „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Ją sudarys iš lauko akmenų ratu išmūryti apvalūs stulpai, simbolizuojantys pasaulio kryptis. Tarp kolonų bus aštuoni metaliniai skliautai, simbolizuojantys dangų, o tarp jų – koriai su lauko akmenėliais: koriai primins bites, o bitės simbolizuoja vienybę. Lauko akmenėliai koriuose simbolizuos Lietuvai dirbančių žmonių suneštą nektarą. Metalinio skliauto viršų jungs žemės rutulys su žalvariniu Vyčiu. Jis bus judantis, lyg vėtrungė, kuri nuo seno laikoma apsaugos nuo blogio simboliu.

Išdrožta pereinama ąžuolinė krivūlė tarsi neša žinią apie šį projektą. Miestas, priėmęs ją, įsipareigoja pagal galimybes paremti projektą lėšomis ir perduoda estafetę kitam Lietuvos miestui ar klubui.

Meras A. Klišonis pripažino, kad planuojamas pastatyti didingas monumentas, kuris liks amžiams. Perduodant krivūlę garsiai trinktelėta į grindis, kad susitarimas tarp monumento kūrėjo ir paramos davėjo įsigaliotų.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf. 

ŽEMAITIJOS TV nuotraukos

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

          
     

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS