Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
 

 

Naujienos
Plungės rajono švietimo darbuotojų viešnagė Klaipėdos rajone

Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, specialistai, Švietimo centro

darbuotojos, ugdymo įstaigų vadovai, pavaduotojai ugdymui, mokytojai sėmėsi gerosios darbo patirties Klaipėdos rajono švietimo centre ir ugdymo įstaigose.

Siekiant geresnių mokymosi rezultatų, ypač svarbus mokinių socialinis ir emocinis ugdymas (toliau - SEU). Klaipėdos rajono švietimo centras turi 10 metų SEU programų diegimo rajono mokyklose patirtį. Nuo 2016-2017 m. m. visos rajono švietimo įstaigos įgyvendina socialinio ir emocinio ugdymo programas. 80 proc. rajono mokytojų parengti dirbti su SEU programomis. Reguliariai vykdomas mokyklų bendruomenių socialinių ir emocinių kompetencijų tyrimas, duomenys analizuojami ir naudojami tolimesnei veiklai tobulinti.

Susitikimo metu mus pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius ir pristatė bendrą švietimo situaciją rajone. Klaipėdos centro direktorė Ramutė Sirutienė ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė pristatė SEU programų diegimo Klaipėdos rajono mokyklose patirtį.

Vėliau pasidalijome į dvi grupes. Viena lankėsi Gargždų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“, kita – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ direktorė Alė Šimaitienė pristatė gerąją darbo patirtį, kaip ugdytiniams formuojami sveikos gyvensenos įgūdžiai, o „Vaivorykštės“ gimnazijoje direktorės pavaduotoja Danutė Mockienė ir psichologė Rūta Lukošienė dalijosi savo sėkmėmis ir iššūkiais, kaip socialinio ir emocinio ugdymo programą „Raktai į sėkmę“ integruoti į klasės valandėles ir mokyklinius renginius. „Vaivorykštės“ gimnazistai pristatė projektus ir gražius tarnavimo visuomenei pavyzdžius.

Priekulėje lankėmės I. Simonaitytės gimnazijoje ir Priekulės lopšelyje-darželyje. Gimnazijos direktorius Antanas Alčauskis ir jo pavaduotojas Robertas Gricenko pasakojo apie socialinio ir emocinio ugdymo programas ir jų įtaką mokinių elgesiui, bendravimui ir mokyklos veikloms. Lopšelio-darželio direktorė Irena Škrabienė pristatė, kaip darželyje praktiškai diegiamas V. Šerborn metodas, kaip įgyvendinamas projektas „Kaip palengvinti vaiko perėjimą iš darželio į mokyklą“, pasidalijo socialinio ir emocinio ugdymo programos „Zipio draugai“ diegimu. Likome sužavėti Priekulės lopšelio-darželio vidinių patalpų apipavidalinimu bei puikiai sutvarkyta ugdymo įstaigų išorės aplinka.

Po dalykinės vizito dalies aplankėme Dreverną ir jos uostą, ragavome dreverniškių žuvies ir žuvienės, susipažinome su garsaus pamario krašto laivadirbio J. Gižo šeimos ir veiklos istorija bei linksminomės su etnografiniu ansambliu „Žvejytės“.

Esame dėkingi Klaipėdos rajono švietimo centro direktorei Ramutei Sirutienei už labai naudingą ir puikiai suorganizuotą renginį, o visoms ugdymo įstaigoms - už svetingumą ir šiltą priėmimą.

Plungės suaugusiųjų švietimo centro pavaduotoja metodinei veiklai Laima Galvanauskienė


Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 
   

 

 
 

 

 
 

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS