Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
 
 

 

Naujienos
Rugsėjo 1-oji Alsėdžiuose – dar daugiau mokinių ir pagarba signatarui

Pirmokai ir dvyliktokai
Pirmokų pasus įteikė meras A. Klišonis
Prie signataro Stanislovo Narutavičiaus kapo
 


 

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija ir šiuos naujuosius mokslo metus pradėjo turėdama daugiausia mokinių iš visų rajono kaimiškųjų gimnazijų. Norą mokytis šioje mokykloje pareiškė ne tik 14 pirmokų, bet ir 34 nauji mokiniai, kurie šioje gimnazijoje mokysis pagal gynybinio – pilietinio ugdymo kryptį. Praėjusiais metais gimnazijoje buvo suformuota pirmoji šauliška klasė, šiais mokslo metais tokios klasės bus jau dvi – I – II gimnazinės šauliškos klasės, kurioms vadovaus Regimantas Kavaliauskas ir Linas Senkus.

Mokslo metų pradžios šventei didelį dėmesį skiria ir seniūnijos bei rajono valdžia. Po Šv. Mišių Alsėdžių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje visa bendruomenė rinkosi į gimnazijos kiemelį, kuriame sulaukta ir svečių. Sėkmingo starto linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė bei parapijos klebonas Tomas Žlibinas.

Sveikindamas visus susirinkusiuosius su naujais mokslo metais, gimnazijos direktorius dėkojo visiems mylintiems mokyklą ir garsinantiems jos vardą. Padėkota seniūnei D. Repšienei, kuri bendruomenės šventėje „Al siedu“ interviu LRT televizijai į klausimą, kuo garsūs Alsėdžiai, nedvejodama sakė, kad miestelis garsus savo gimnazija, kuri turi pasirinkusi netradicinio ugdymo kryptį. Direktorius pristatė, kad ši netradicinio ugdymo kryptis sulaukė ir dar vieno pritarimo – nuo šių mokslo metų Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje veikiantis Platelių meno mokyklos skyriaus pučiamųjų orkestras, vadovų ir mokinių pastangomis įvertintas Šaulių sąjungos, ir taps Žemaitijos šaulių sąjungos orkestru, kuriam vadovaus Linas Senkus. Mokiniai turės šaulišką aprangą.

Rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis savo sveikinimo kalbą taip pat pradėjo nuo linkėjimo nebijoti rinktis ir išbandyti save įvairiose meninio ugdymo kryptyse. Meras pasidalijo savo įspūdžiais apie apsilankymą Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos Grumblių pradinio ugdymo skyriuje, pasidžiaugė šios mažos mokyklos jaukumu bei dėkojo gimnazijos vadovui L. Mockūnui,  sakydamas, kad Alsėdžiai - bene vienintelė mokykla rajone, kuri stengiasi, kad pradinio ugdymo skyrius sėkmingai gyvuotų. Rajono savivaldybės vadovas taip pat džiaugėsi, kad pavyko rasti lėšų ir gimnazijos paradinių laiptų bei kiemo tvarkymo darbams atlikti.

Šią vasarą alsėdiškiai itin pajautė padidėjusį  respublikos pedagogų bendruomenės susidomėjimą miestelio istorija. Gimnazijoje lankėsi Vilniaus, Šalčininkų, Akmenės, Trakų  krašto pedagogų bendruomenės. Atvykti į gimnaziją visus vilioja artėjantis Valstybės 100-metis ir mįslinga, mažai žinoma signataro Stanislovo Narutavičiaus  gyvenimo istorija.  Gimnazijoje viešėjo ir savivaldybės miesto partnerio Golub-Dobžyno oficiali i delegacija, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Svečių buvo daug, o gimnazijos „nepuošė“ nei duobėtas kiemas, nei išklerę laiptai. Rugsėjo 1-oji buvo puiki proga padėkoti rajono merui už surastas lėšas ir vykdomus aplinkos gražinimo darbus.

Mokyklinis varpelis pirmą kartą šiemet nuskambėjo 14-kai pirmokėlių. Visiems jiems Pirmokų pasus įteikė meras A. Klišonis. Pirmokus sveikino antrokai bei vyriausieji mokyklos mokiniai abiturientai. Tarsi drąsindami mažuosius, jie kiekvienas prisiminė savo patirtį, kai prieš 11 metų patys buvo jų kailyje...

Pasveikinę pirmokus, abiturientai visiems priminė, kad šių metų Rugsėjo 1-oji - kitokia. Tai pirma naujų mokslo metų pradžia, kai gimnazijai suteiktas Stanislovo Narutavičiaus vardas. Rugsėjo 2-ąją Nepriklausomybės Akto signatarui būtų sukakę 155 metai.  Labai simboliška, kad naujus mokslo metus vyriausieji gimnazistai kartu su savo klasės auklėtoja Silvija Petrikiene  pradėjo aplankydami signataro amžinojo poilsio vietą Alsėdžių kapinėse, prieš tai iškilmingai visiems pažadėję, kad ir kur juos gyvenimo vėjai benublokštų, visada didžiuotis esant  ALSĖDIŠKIU.

Šventėje netrūko pačių įvairiausių emocijų - kas ašarą braukė, kas šypsojo, kas džiaugėsi sutikęs seniai matytus draugus ir mokytojus.

Direktorius L. Mockūnas pasveikino naujus mokytojus, bei tuos, kurie švenčia darbo jubiliejus. Visiems smagiai sudainavus gimnazijos himną, mokyklinis varpelis direktoriaus rankose pakvietė visus startuoti - laukia nauji darbai, naujos užduotys. O jų Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijos kolektyvui bus nemažai- daugumą veiklų numatyta skirti Valstybės 100-mečiui.

 

Daiva Gramalienė
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija

 
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

  

  
   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS