Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
 

 

Naujienos
Šateikiuose – „Mano kaimo vasara 2018“

 

 

Šeštadienį nuo pat ryto Šateikius drebino miestelio žadintojai – vietos jaunimas. Su griausminga technika, muzika, skanduotėmis jie pasipylė į gatves. Per dieną vyko įvairios varžybos, o vakare, nuo 19 valandos, prasidėjo šventės iškilmingoji dalis.

„Tėvynę , kaip erdvę, palikti galima, ir ją yra palikę milijonai. Tėvynės, kaip istorijos, palikti negalima, kadangi negalima išeiti iš laiko. Žmogaus laikas visada yra istorija...(A.Maceina)“ – šiais žodžiais šateikiškiai pradėjo šventės „Mano kaimo vasara 2018“ iškilmingąją dalį. Vietos saviveiklininkai atnešė stilizuotą Lietuvos vėliavą, kurią pakelti pakviesti vyresniosios kartos atstovai Aldona ir Antanas Saliai bei mažiausieji šventės dalyviai. Renginio metu vienus vietos saviveiklininkus keitė kiti. Svečiavosi Latvijos respublikos Tukumo rajono šokių kolektyvas „Abavinia“ ir ansamblis “Irlavnieki“.

Tą dieną jau nuo  pirmųjų gaidžių Šateikiuose buvo neramu – žvejojo nuo mažo pipiro iki seneliuko, o kur seniai bebuvęs mašinų slalomas, kuriame dalyvavo net 43 dalyviai iš visos respublikos!

Krepšinio rungtyje pirmą vietą laimėjo komanda „Minusas“ iš Šateikių, antrą vietą – „Aleksandravas“, trečiąją – „Humell“ iš Šateikų. Paplūdimio tinklinį žaidė net aštuonios komandos, prizines vietas užėmė „Londonas“, „Aleksandravas“ ir „Kadaičiai“.  Vaikų grupėje geriausiai žuvys kibo Lukui Ripkauskui, Daumantui Tručinskui ir Modestui Proninui, suaugusiųjų grupėje – Arūnui Vaškiui, Romui Bumbliui, Kaziui Pociui.

Vietos saviveiklinių kolektyvų įvairovė šiemet nustebino žiūrovus ir svečius – buvo net pramoginių šokių pora, moterų šokių kolektyvas „Madamos“, jaunimo –„Tandemas“, mažųjų šokėjėlių grupė, kurių vadovė – Akvilina Bertašiūtė. Visada solidus folklorinis ansamblis „Šateikee“, profesionalus – vokalinis ansamblis „Saviti“ (vadovė Laima Domarkienė), visų numylėtas – Šateikių parapijos ansamblis „Žiburys“ (vadovė Jurgita Arlauskienė), išmoningas – dramos kolektyvas (vadovė Margarita Gedvilienė). Antroje šventės dalyje visi dalyviai grįžo į vaikystę ir bandė Kalėdų Senelį (!) išgelbėti nuo tirpimo, nes jis labai norėjo sužinoti, kas yra vasara.

Buvo pagerbtos šeimos, šiemet švenčiančios auksines, smaragdines, geležines vestuves. Ceremonijos metu žiūrovai braukė ašaras iš jaudulio, o ką bekalbėti apie pačius jubiliatus! Susikibę už rankų sutuoktiniai pakilo ant scenos prisėsti ant baltai jiems išpuoštų kėdžių. Pagerbti auksines vestuves švenčiantys Jadvyga ir Petras Simonas Lubiai, 55 metus kartu nugyvenę Aldona ir Antanas Lubiai ir 65 metus kartu nugyvenę Jadvyga ir Alfonsas Šukiai bei Adelė ir Povilas Gelumbickiai.  Meras  Audrius Klišonis ir Šateikių parapijos klebonas įteikė jubiliatams tautodailininkų Akvilinos ir Rimanto Laimų drožtus angelus. Poros buvo apjuostos ąžuolo vainikais, saviveiklininkai ir visi susirinkusieji užtraukė ilgiausių metų. Ši Šateikiuose pradėta tradicija bus puoselėjama kasmet.

 

 Šateikių kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS