Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017     
 
 
 
 

 

Naujienos
Turininga atostogų diena Vilniuje

 

                   Ankstų  balandžio 11-osios rytą  Žemaičių  Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos   6 – III g klasių moksleiviai kartu su lydinčiais mokytojais susiruošė dieną  praleisti  sostinėje Vilniuje. Ekskursija

sostinėje prasidėjo Seime. Čia gimnazistus pasitiko Seimo nario Jono Varkalio padėjėjos.  Netrukus prisijungė ir pats Seimo narys Jonas Varkalys. Moksleiviai aplankė naująją posėdžių salę, kurioje priimami įstatymai. Seimo nario padėjėjos papasakojo, kokį kelią nueina įstatymo projektas, kol pasiekia šią salę. Į moksleivių būrį įsijungė su reikalais į Vilnių atvykęs Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis. Seimo narys Jonas Varkalys nuoširdžiai pasakojo apie darbą Seime, nusivedė į savo darbo kabinetą. Moksleiviai galėjo „pasimatuoti“ Seimo nario kėdę. Viešnagės Seime kulminacija – susitikimas su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Susitikimą kalvarijiškiams suorganizavo Seimo narys Jonas Varkalys. Moksleiviai buvo nustebinti žinia, kad mūsų Savivaldybės administracijos direktorius A. Krauleidis, Seimo narys J. Varkalys ir Seimo Pirmininkas V. Pranckietis buvę to paties universiteto kurso draugai. Seimo Pirmininkas priminė moksleiviams, kad labai svarbu rūpintis savo išprusimu, išsilavinimu. Tai pasiekiama skaitant daug knygų, daug dirbant.

    Moksleiviai turėjo galimybę aplankyti senąją Seimo posėdžių salę, kurioje dabar vyksta tik iškilmingi Seimo posėdžiai. Joje davė priesaiką Lietuvai ir naujai išrinkti Seimo nariai. Ekskursijos pabaigoje Seimo narys Jonas Varkalys padovanojo kiekvienam ekskursijos dalyviui po rašiklį su užrašu „Lietuvos Respublikos Seimas“, pavaišino kava ir arbata. Nuoširdžiai dėkojame Seimo nariui Jonui Varkaliui už šiltą  priėmimą ir rūpestį, paskirtą laiką mums.

Toliau moksleiviai  ekskursiją tęsė Valdovų rūmų muziejuje. Charizmatiškasis gidas priminė moksleiviams, kad būtina žinoti savo šalies istoriją, kad tvirtai abiem kojomis galėtume stovėti savo gimtinės žemėje, žinotume, iš kur ir kas esame.

Aplankę Valdovų rūmus,  kalvarijiškiai vyko į Vilniaus televizijos bokštą. Istorijos mokytoja Rasa Pakalniškienė dar kartą moksleiviams papasakojo apie Sausio 13-osios įvykius, apžiūrėjome nuotraukas, eksponatus, menančius šį įvykį. Išklausę audiopasakojimo apie TV bokštą, pakilome pasigėrėti Vilniumi pro bokšto langus.

Kelionė namo neprailgo. Autobuse moksleiviai dalijosi dienos įspūdžiais, aptarinėjo, ką matę, linksmai dainavo.

Dėkojame mūsų gimnazijos geografijos mokytojui Broniui Kleinauskui už suorganizuotą ekskursiją.


 


                    Mokytoja Irena Taujenienė

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 
 
 

 

 
 

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS