Viešoji Įstaiga „Edukacija kitaip“ metus užbaigia užbaigusi ir 18 mėnesių vykdytą Erasmus+ projektą 2022-3-LT02-KA210-YOU-000092981 – „Upcycling for Green Business Ideas“
Pagrindinės temos – aplinka ir klimato kaita ir jaunimo verslumo skatinimas. Tam skirtos net trys kūrybiškumo ir verslumo interaktyvios dirbtuvės, kurios vyko projekto vykdytojų ir partnerių šalyse. Projekto dalyviai ieškojo įvairių tvarumo metodikų Plungėje ir Alsėdžiuose, Larnakoje (Kipras) ir Madeiroje (Portugalija).
Tiek jauni žmonės, tiek su jaunimu dirbantys asmenys ieškojo naujų alternatyvų, kad reaguojant į jaunų žmonių nedarbą, nauja verslumo inovacijų banga gali būti atliekų perdirbimas. Jauni žmonės gali pradėti savo verslą, gamindami ir parduodami naujus produktus, pagamintus iš atliekų.
Projektu siekiama ištirti naujus atliekų mažinimo ir perdirbimo būdus, bet kartu susieti šią temą su novatoriškomis jaunimo verslumo priemonėmis.
Projekto dalyvius itin žavėjo plungiškių kuriami darbai iš laikraščių, portugalų nauja metodika puošti miestą didžiuliais paveikslais iš panaudotų skardinių, rūbų perdirbimas ir modeliavimas atsispindėjo Kipro organizacijos ir veiklose. Jaunimas, dalyvavęs projekte, gavo sertifikatus.
Džiugu matyti, kaip ir turimos ir naujos metodikos gimsta nauji dalykai, kuriems nereikia didelių įdėjimų.
Kūrybiškumo kompetencija – yra viena iš labiausiai šių dienų darbdavių geidžiamų kompetencijų, kurias turėtų turėti darbuotojai.
Projektas „Upcycling for Green Business Ideas“ – tam itin pasitarnavo. Įvykdyti nusimatyti tikslai, vyksta tolimesnis bendravimas ir bendradarbiavimas su partneriais, tad yra tikimybė, kad projekto veiklos bus tęstinės ir į jas bus galima įtraukti dar daugiau jaunimo, ypač iš socialinės atskirties aplinkos ar toli nuo didžiųjų miestų nutolusių vietovių.
Viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“