Seminaras apie žemaitukus ir lietuvių skalikus

2012-04-20

 

           Žemaičių dailės muziejuje 2012 m. balandžio 28 d. (Å¡eÅ¡tadienį) nuo 10 val. 30 min. vyks mokslinis praktinis seminaras „Nacionalinių veislių žemaitukų žirgų ir lietuvių skalikų iÅ¡saugojimo aktualijos“, skirtas Raseinių žemaitukų veisimo draugijos Plungės dvare įsteigto pirmojo oficialaus Lietuvoje žirgyno (veikusio 1883 m. – 1890 m.) 130-osioms metinėms ir Žemaitukų arklių augintojų asociacijos 15-osioms įkūrimo metinėms paminėti.

           Seminare bus galima sužinoti, kaip paruoÅ¡ti lietuvių skalikus medžioklei, kaip juos veisiant parinkti poras ir taip iÅ¡saugoti lietuviÅ¡kų skalikų veislės stabilų ir sveiką genofondą. Apie tai pasakos FCI nacionalinės kategorijos teisėjas Remigijus Jėčius ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos mokslininkė dr. Jūratė Kučinskienė.

           Apie žemaitukų istoriją, kunigaikÅ¡čių Oginskių ir visuomenės dėmesį žemaitukų arkliams XIX a. – XX a. pradžioje pasakos istorikai Vida Girininkienė (Žemaitukų arklių augintojų asociacija) ir Tomas Petreikis (Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros institutas). Apie tai, kaip žirgas suvokiamas Å¡iandienos vartotojiÅ¡koje visuomenėje ir ką kartais iÅ¡ nedėkingų savo Å¡eimininkų žirgams tenka patirti, pasakos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės instituto specialistė dr. Valė Macijauskienė. Dr. Rūta Å veistienė, taip pat minėto instituto mokslininkė, kalbės apie žemaitukų vertinimo svarbą Å¡iandieninėje selekcijoje. Ilgametis Vilniaus žirgyno direktorius, daug jėgų skyręs atkuriant žemaitukų veislę, Stasys Svetlauskas pateiks pasiūlymų dėl žemaitukų veislės atkūrimo ateityje. Renginyje bus pristatyta ir neseniai iÅ¡leista knyga „Gyvi žemaitukai – gyva Lietuva“.

           Po praneÅ¡imų visi norintys galės susipažinti su žemaitukų ir lietuvių skalikų auginimo ypatybėmis plungiÅ¡kio ūkininko Vidmanto Gendvilo ūkyje.

           Renginį organizuoja  Žemaitukų arklių augintojų asociacija, Lietuvių skalikų augintojų sąjunga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija ir Žemaičių dailės muziejus.

Žemaičių dailės muziejaus informacija
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba