Esame čia tam, kad būtume laimingi

2012-04-30

 

       Tikriausiai eidamas į paskaitą, pavadintą „KiauÅ¡inio sindromas“, tikiesi iÅ¡girsti kažką apie kiauÅ¡inius arba kaip jie padeda tau jaustis laimingu? Galiausiai tiesiog nesupranti, ką bendro turi kiauÅ¡inis ir laimė. Tikiesi pamatyti rimtą dėstytoją, kuris daug metų tiria kiauÅ¡inius, bet… Į salę įžengia Mindaugas Vidugiris su Å¡ypsena veide. Linksmas, pasitikintis savimi arba tiesiog laimingas, – taip galima apibūdinti Mindaugą.
       Taigi, prasideda paskaita, ir visi vargai įsivaizduoti paskaitą nueina perniek, nes Mindaugas mums sako: „Nustokit tikėtis, pradėkit tikėti“. Pirmoji pamoka, kurią tikrai verta įsiminti. Ir vis dėlto tai nebuvo paskaitos pradžia, – tik įvadas. Pirmiausia mums liepiama susiskirstyti po du – reikia rinktis žmones, kurių visai nepažįsti. Tai ne problema – čia susirinko daug skirtingų žmonių. Visi žingsniuojame kupini nežinios, kas vyks toliau, bet tikime, kad bus linksma. Sustojame į du ratus (vidinį ir iÅ¡orinį) ir gauname užduotį: sakyti vieni kitiems komplimentus. Atrodo paprasta? Visai ne, ypač, kai turime iÅ¡laikyti akių kontaktą… Bet, įdėjus truputį pastangų, perprantame Å¡į dalyką.
       Pirmasis iÅ¡bandymas iÅ¡laikytas, judame toliau. O toliau – apie vandenį. Atrodo, kuo gali būti ypatingas vanduo?  Ogi savo struktūra, atmintimi ir kitais įdomiais dalykais. O svarbiausia – prieÅ¡ geriant vandenį, reikia jam padėkoti ar pasakyti kažką mielo. Na, ir visą likusią paskaitos dalį gurkÅ¡nojome vandenį, kuris prisikaupė žinių,  ir jam dėkojome.
       Reikia susipažinti. Susiskirstome grupelėmis po keturis. Kiekvienas turime tris minutes papasakoti apie save. Kyla klausimas, kaip ir ką pasakoti apie save? Mindaugas parodo pavyzdį. Tiesa, jo pasakojimas trunka ilgiau nei tris minutes. Kaip vėliau supratome, trys minutės iÅ¡ties yra labai mažai, kad kiti tave pažintų. Bet mes stengiamės, net prisižadame, jog per kitus draugų susibūrimus pradžioje liepsime visiems taip susipažinti.
       O Å¡tai ir pagrindinis klausimas, – kaip būti laimingiems? Tai visai paprasta: tereikia gerai nusiteikti, kasdien prisiminti, dėl ko esi laimingas, susirasti herojų ir juo domėtis, daryti mankÅ¡tą ir daug kitų įvairių dalykų. Tai galima apibūdinti paprastai – reikia džiaugtis kiekviena diena! UžsiraÅ¡ome klausimus, kuriuos sau užduosime ryte, kitus – vakare. O svarbiausia – vos tik prabudus nusiteikti, jog tai bus geriausia diena tavo gyvenime.
       Paskaita jau baigiasi, o vis dar lieka neaiÅ¡ku, kam mes atsineÅ¡ėme po žalią kiauÅ¡inį? Ir pradeda aiÅ¡kėti paslaptys. Mindaugas liepa užsimerkti ir į kiauÅ¡inį sudėti savo svajonę. Visi užsimerkėme ir į visai paprastą kiauÅ¡inį vizualiai „talpiname“ savo svajones. Kai visi atlieka pirmą užduotį, Mindaugas dėsto toliau. „O dabar kiauÅ¡inį pastatykite“, – iÅ¡taria Mindaugas. Gulsčiai? Ne! Tiesiog pastatyti! Bet ar tai įmanoma? Tikrai taip. Kelias minutes visi tvarkingai ant stalų bandė pastatyti savo kiauÅ¡inį. Nieko neiÅ¡ėjo. Tada Mindaugas liepia įsikurti ten, kur kam patogu: ant žemės, ant palangės. Vieni pasilieka prie stalų, kiti atsisėda ant žemės, treti įsikuria prie palangių. Buvo ir tokių, kurie ant žemės net atsigulė! Bet kur gi visa paslaptis? Tikėjime! Reikia tiesiog tikėti, jog kiauÅ¡inis atsistos. Ir Å¡tai atsistoja pirmasis kiauÅ¡inis! Dar vienas ir dar! Vieniems tai pavyksta lengvai, kiti kankinasi ilgiau. Euforija, kuri užplūsta pastačius kiauÅ¡inį, neapsakoma, – juk tai beveik neįmanoma. Galiausiai visi pastatome kiauÅ¡inius. Vėliau Mindaugas juos prilygina svajonėms. Kaip mes kartais nužudome kitų svajones ir kaip iÅ¡sipildo net pačios neįtikinamiausios. Nereikia tikėtis, reikia tikėti, ir pastatysi savo gyvenimo kiauÅ¡inį.
       Paskaita baigiasi, bet niekas nenori kilti. Atrodo, galėtume klausyti dar ir dar. Bet, deja, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Galiausiai visi paploja Mindaugui už puikią paskaitą. Vieni eina padėkoti asmeniÅ¡kai, kiti skuba namo, bet aiÅ¡ku viena – visi iÅ¡eina su Å¡ypsena ir nauja patirtimi. Pasirodo, jog iki laimės reikia tiek nedaug!
                                                                                    
Parengė Greta JonuÅ¡aitė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba