Globėjų ir įtėvių kursai. Kam jų reikia?

2015-12-15


       Plungės socialinių paslaugų centras vykdo projektą „Globėjų (rūpintojų) ir į tėvių socialinių kompetencijų ugdymas ir teikiamų socialinių paslaugų plėtra Plungės rajone“. Gana dažnai žmonės klausia, kam reikalingi mokymai pagal bendrą GIMK programą?

       Šiam projektui 2015 metais iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gautas 7 624 Eur  finansavimas paslaugas teikti  Plungės miesto ir rajono bei Rietavo savivaldybės gyventojams. Bendradarbiavimo sutartis su Rietavo savivaldybe pasirašyta 2014 metais, šiais metais sutartis buvo pratęsta. Džiugina sėkmingas bendradarbiavimas tarp specialistų ir institucijų.

       Vykdydamas  projektą, Plungės socialinių paslaugų centras teikia šias paslaugas:

       Įvadinių mokymų trukmė – apie 3 mėnesius, 10 susitikimų kartą per savaitę. Juos išklausius, išduodamas dokumentas, suteikiantis galimybę tapti globėjais arba į tėviais.

       Būtina pažymėti, kad į vadiniai globėjų ir į tėvių mokymai būtini visiems žmonėms, norintiems globoti ar į vaikinti vaiką, jei jie nėra artimi giminaičiai (močiutė, senelis, brolis ar sesuo). Neretai žmonės klausia, kodėl būtini mokymai, jei mes auginame (ar jau užauginome) savo vaikus, turime ilgametę darbo patirtį , dirbdami švietimo srityje, nuolat bendraujame su vaikais, gerai žinome jų problemas? Atsakyti galima paprastai:  tėvų globos netekę vaikai, augdami vaikų globos namuose, iš jų grį žę į tėvų namus, tikisi čia likti, gyventi ir užaugti, tačiau neretai vėl yra paimami iš tėvų, nes šie dėl į vairių priežasčių negeba arba negali tinkamai pasirūpinti savo vaikais. Tokie vaikai yra patyrę begalę skaudžių išgyvenimų, netekę daug sau artimų žmonių, daiktų, dažnai yra pikti, turi elgesio, emocijų, sveikatos, kitokių sutrikimų ar problemų. Apie visa tai kalbama mokymų metu. Be to, didžiulę patirtį dirbdami su vaikais į giję žmonės patys gali pasidalyti savo patirtimi, kaip jie padeda vaikams į veikti pyktį , baimes, kaip padeda vaikams lengviau integruotis į darželio, mokyklos ar kitą bendruomenę. Mokymų metu taip pat kiekvienas dalyvis gali į vertinti savo, kaip būsimo globėjo ar į tėvio, galimybes, į sitikinti, ar jis tikrai yra pajėgus padėti be tėvų globos likusiam vaikui. Būna atvejų, kai mokymų metu žmonės supranta, kad dar nėra pasiryžę žengti paskutinį žingsnį – globoti ar į vaikinti. Tam ir reikalingi mokymai – kiekvienai šeimai ar asmeniui į vertinti save kaip būsimą globėją ar į tėvį . GIMK (globėjų ir į tėvių mokymas ir konsultavimas) mokymų metu dalyviai taip pat yra vertinami specialistų, vyksta grupiniai mokymai, individualūs pokalbiai.

       Vykstant institucinės globos pertvarkai, siekiama, kad kuo mažiau vaikų liktų globos namuose. Tačiau institucijose vaikų nesumažės, jei mes kiekvienas galvosime, kad tai ne mano reikalas, tegul vaiką ima globoti ar į vaikinti kaimynas, pažį stamas, turtingesnis… Pradėkime kiekvienas nuo savęs. Artėjančių švenčių proga pagalvokite – galbūt Jūsų namuose atsirastų vietos dar vienam vaikui? Padėkime vaikams užaugti namuose.

       Raginame visus, norinčius tapti globėjais ar į tėviais, kreiptis į Plungės socialinių paslaugų centrą adresu: Mendeno g. 4, Plungė. Telefonai teirautis: (8 448) 50 241, 8 683 71 193.

                                                                                 

Jolanta Zaburienė,
GIMK programos atestuota
socialinė darbuotoja
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba