Pilotinis projektas Žemaičių Kalvarijos ir Kulių gimnazijose: kokių švietimo permainų laukia mokiniai?

2017-10-16

Pranešimas žiniasklaidai

 

Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus ir Kulių gimnazijose rengiamos švietimo programos permainos. Planuojama bendradarbiauti su Lietuvos universitetais ir gimnazijose įgyvendinti specializuotas mokymo programas, sustiprinti popamokinį neformalųjį ugdymą.

Eksperimentinio projekto įgyvendintojų parengtu mokyklų infrastruktūros gerinimo ir švietimo tobulinimo projektu siekiama mokyklose išmokyti ne tik teorijos, bet taikyti ir praktinius mokymus vaikams.  

„Ne paslaptis, kad rajoninėse mokyklose abiturientų egzaminų rezultatai nedžiugina. Matomas labai didelis atotrūkis nuo didžiųjų Lietuvos miestų mokyklų. Vaikų skaičius rajonuose kiekvienais metais taip pat mažėja. Vaikai mato rezultatus ir supranta didelį atotrūkį, rajonų vaikams žymiai sunkiau pakliūti ir į universitetus, galbūt, tokie rezultatai jų nemotyvuoja net stengtis. Sudominti vaikus ir kelti mokyklų kartelę – tai esminiai poreikiai“, – pažymi šio projekto globėjas Seimo narys Jonas Varkalys.

Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje, bendradarbiaujant su lyderiaujančiu technologijos mokslų srityse Vilniaus Gedimino technikos universitetu (toliau – VGTU), planuojama sustiprinti inžinerijos mokslų discipliną ir į mokymo programą įtraukti robotikos, mechatronikos, fizikos, statybinių – technologinių, 3D kompetencijų popamokines veiklas ir būrelius. Planuojama būtent čia išauginti pačius stipriausius Lietuvos būsimuosius inžinierius.  

„Robotika Plungėje nėra naujiena, tokių būrelių užsiėmimai, kuriuose dalyvauja 136 vaikai, jau vyksta Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijoje ir sulaukė didelio mokinių ir tėvų susidomėjimo. Šį rugsėjį mokiniai pasitiko naujuosius mokslo metus jau sustiprinto lygio inžinerijos, fizikos pamokose, robotika yra įtraukta į popamokinę veiklą“, – teigia parlamentaras J. Varkalys.

Bendradarbiaujant su Aleksandro Stulginskio universitetu (toliau – ASU) planuojama stiprinti ekonomikos, finansų žinias, nuo mažens ugdyti verslumą. 

Kulių gimnazijoje, bendradarbiaujant su  Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (toliau – LSMU), jau sustiprinta medicinos disciplina, chemijos, biologijos, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo programos. Kulių gimnazijos ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vadovai, mokytojai  jau lankėsi LSMU gimnazijoje Kaune, susipažino su šios gimnazijos mokymo programomis, ugdymo turiniu, laboratorijomis. Įdiegtas pažangias patirtis planuojama perkelti į Kulių gimnaziją.

Pažymima, kad eksperimentiniu projektu taip pat planuojama gerinti gimnazijų infrastruktūrą. Įgyvendinti šiuos planus padės Plungės rajono pramoninkų sąjunga. Savivaldybės ir privataus partnerio lėšomis bus įdiegti el. varteliai mokyklose, kuriais būtų ribojimas pašalinių apsilankymas bei reguliuojamas pačių mokinių srautas ir pamokų lankomumas. Visiems mokiniams bus išdalytos išmaniosios apyrankės, kurios lyg virtuali mokinio piniginė ar pasas sujungta kartu su el. dienyno platforma. Su šia apyranke bus galima patekti į mokyklą, atsiskaityti valgykloje, autobuse ar bibliotekoje pasiimti knygą.  

2017 m. spalio 27 d. numatytas šio eksperimentinio projekto trišalės sutarties pasirašymas tarp Plungės rajono savivaldybės, Kulių, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijų ir VGTU, ASU, LSMU.  

 

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba