Plungės rajone ugdymas nuotoliniu būdu įsibėgėja

2020-04-09

 

Prieš dvi savaites Plungės rajono mokyklose, kaip ir visoje Lietuvoje, prasidėjo ugdymas nuotoliniu būdu. Pirmosiomis dienomis buvo įvairių trikdžių, kuriuos lėmė didžiuliai prisijungimo prie mokymo platformų srautai. Šiuo metu dalis platformų veikia optimaliai, bet dar pasitaiko atvejų, kad kai kurios ugdymo platformos stringa, todėl vėluoja pateikiama medžiaga.  Mokyklos ieško išeičių, bando kitas platformas, kurios užtikrintų sklandų ugdymo procesą. Šiuo metu populiariausios ugdymo platformos yra Moodle, G-Suite, Eduka, EMA. Vaizdo ir garso transliavimo sistemos, kurias naudoja mokyklos – ZOOM, Skype, Messenger, WhatsApp. Kiekviena mokykla stengiasi apsiriboti kuo mažesniu skaičiumi sistemų, kad mokiniams būtų kuo patogiau.

Plungės rajono mokyklos karantino laikotarpiui paskolino mokiniams, neturintiems galimybių naudotis, įvairaus tipo kompiuterius (nešiojamuosius, planšetes ir stacionarius). Mokiniams perduota 140 kompiuterinės technikos vienetų. Savivaldybės administracija mokykloms perdavė 60 interneto ryšio modemų, kad mokiniai, neturintys interneto prieigos, galėtų mokytis iš namų. Iki balandžio 13 d. savivaldybę turėtų pasiekti LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nupirkti įvairaus tipo kompiuteriai. Ministerija šiek tiek daugiau nei prieš dvi savaites vykdė apklausą apie kompiuterinės technikos poreikį. Mokyklos ministerijai pateikė informaciją, jog mūsų rajone 125 mokiniams reikalingas kompiuteris arba internetas, o 174 mokiniai susiduria su problema, kai šeimoje nepakanka kompiuterinės technikos, nes tėvai dirba iš namų arba šeimoje yra daugiau vaikų. Šiuo metu, naudojantis įstaigų resursais, yra aprūpinti tie mokiniai, kuriems ypatingai reikalinga kompiuterinė technika ir kurie neturėjo galimybės mokytis nuotoliniu būdu.

Per šias savaites patirčių mokyklose yra įvairių. Yra pedagogų, kurie džiaugiasi naujuoju mokymo modeliu, nes pamokos mokiniams tapo įdomesnės. Dalis pedagogų kol kas apsiriboja tik užduočių siuntimu ir naujos medžiagos pateikimu. Vis daugiau pedagogų naudoja vaizdo transliavimo sistemas. Džiugina, jog ši tendencija auga.

Pastebima ir negerovių. Pasitaiko patyčių atvejų pamokų metu ne tik mokinių, bet ir pedagogų atžvilgiu. Mokyklų administracijos stebi šią situaciją ir stengiasi išspręsti problemas, kad tai nesikartotų. Paaiškėjo, jog socialiniuose tinkluose kuriasi grupės, kuriose prašoma mokinių pateikti prisijungimo prie sistemų kodus, kad galėtų „paįvairinti pamokas“. Norime paprašyti tėvų (globėjų), kad su vaikais aktyviai bendrautumėte šiais klausimais ir pastebėję, jei vaikai įsitraukia į grupes socialiniuose tinkluose, kuriose skatinamos patyčios, praneštų mokyklų administracijoms. Patyčios ir „įsibrovimai“ į pamokas yra viešosios tvarkos pažeidimai, už kuriuos gali būti skirta bauda iki 240 Eur.

Pastebėta, kad kai kurie pedagogai persistengia su užduočių ir medžiagos kiekiais, todėl viešojoje erdvėje atsirado tėvų skundų, jog mokiniams sudaromas per didelis mokymosi krūvis. Mokyklų administracijos kartu su pedagogais ieško bendros išeities, kad kuo labiau optimizuotų ugdymo procesą, nes papildomu darbu apkraunami ne tik mokiniai, bet ir patys pedagogai save užkrauna per dideliu darbų kiekiu. Taip pat pastebima ir kita tendencija: tėvai daro mokiniams „meškos paslaugą“, namų ar atsiskaitomuosius darbus atlikdami už pačius mokinius; per atsiskaitymus mokiniams pasakinėja atsakymus ir pan. Verta nepamiršti, jog mokiniai mokyklose ugdomi ne dėl pažymio, o dėl to, kad įgytų žinių, gebėjimų ir savarankiškumo.

Šiuo metu tikrai yra nelengvas iššūkis visiems – mokiniams, mokytojams, tėvams ir mokyklų administracijoms. Pedagogai tikrai nuoširdžiai stengiasi ir ieško būdų, kaip ugdymo procesą vykdyti kuo sklandžiau. Pasiruošimo pamokoms apimtys yra išaugusios.

Reiktų nepamiršti ir gerųjų patirčių. Smagu, kad mokytojai tarpusavyje dalijasi turimomis žiniomis. Mokytojai pastebi, jog piktybiškai nusiteikusių prieš nuotolinį ugdymo procesą mokinių skaičius yra labai mažas. Tėvai irgi pateikia gerų atsiliepimų apie pedagogų darbą, pastebi, jog yra puikių pedagogų, ir priekaištų neturi, nes ugdymo procesas vykdomas sklandžiai.

Norime priminti, jog svarbiausia šioje situacijoje yra bendrauti ir ieškoti bendrų išeičių. Nebijokime bendrauti su įstaigų administracijomis, nebijokime pasiūlyti ir patarti, bet svarbiausia -žiūrėti į visus šiuo procesus supratingai.

Šiuo metu LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija naudoja šūkį MES GALIME! Matome, kad PLUNGč–S RAJONAS IRGI GALI!

 

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba