Liepos 2-ąją kviečiame į 5-ojo XXI a. neskubėjimo ciklo UPĖ meno, performansų ir muzikos dieną

2021-06-18
 
 


 

 

 

 

 

Birželio 4-ą įvyko pirmoji 5-ojo XXI a. neskubėjimo ciklo UPč– dalis – Edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių diena. Ir toliau įgyvendiname savo misiją pasiūlyti kuo įvairesnių ir patrauklesnių renginių bibliotekoje. Tad šį kartą pakvietėme dalyvauti edukacijos ir kūrybinėse dirbtuvėse kartu kurti mūsų istoriją ir spalvinti ją pačiomis gražiausiomis spalvomis neskubant, pasiduodant laiko tėkmei ir jaukiai vasarinei nuotaikai.

Mūsų laukė 3 išskirtinės menininkės, kurios pakvietė į skirtingas edukacijas ir kūrybines dirbtuves. Dailininkė Erika Petunovienė-Ayte pakvietė į tapybos dirbtuves „Nutapyk savo svajonę“ (su meditacija!). Menininkė Edita Sūdžiūtė supažindino su kita įdomia tema „Mimikrija“ – individų susiliejimą su aplinka, siekiant kartais išgyventi ar tiesiog „einant slėpynių“. O menininkė Rūta Spelskytė-Liberienė nukėlė mus į nepaprastai intriguojantį gyvų organizmų pasaulį –  retai matomą, paslaptingą ir itin įdomų…

O liepos 2-ą vėl kviečiame į išskirtinį renginį prie bibliotekos su šokiais, muzika, performansais ir poezija!

Startuojame apie 19 val. (nes juk neskubame, tiesa?). Pirmieji ant scenos lips klaipėdiečiai džiazistai “Soledad Quartet”. Apie save jie kalba taip: „Amžinybės vandenynas. Priešais jį – tik mūsų norai grįžti į savus neatrastus uostus, pasinerti į naujus pojūčius, potyrius, pažintis. Apsvaigti nuo jūros kvapo, stebėti nuostabaus grožio saulėlydžius, eiti kartu su savo vienatve. Paklausti,  iš kur jūs ir kur keliaujate? Mintimis ieškoti šio pasaulio ribų. Visa tai įkvėpė ir bendram tikslui padėjo susiburti keturiems muzikantams. „Soledad Quartet“ – tai profesionalių atlikėjų projektas, atliekantis Lotynų Amerikos, Ispanijos regionų stiliaus muziką, pasižyminčią improvizaciniais intarpais, apipintais ritmingomis pulsacijomis, emocionalumu ir pietietiška aistra.“

Kvarteto atlikėjai: Vykintas Jasaitis (gitara), Greta Šimkutė (vokalas), Viktoras Rubežas (perkusija), Gintautas Litinskas (kontrabosas).

Džiazo melodijas pakeis Renatos Karvelis poetinis performansas „mOterOs“. Moterų pasaulis sudėtingas, mažne pavojingas kaip Amazonės džiunglės. Jame bet kada gali nugalabyti… indų krūvos! Laviruoti tarp mūzos, lyderės, pasyvios stebėtojos, motinos, neužgaunant kitų tokių pačių. Nardo šalimais įvairiausio kalibro panteros moteros. Moteros kaip panteros dalijasi teritorija, vyrais, galios zonomis, vaidmenimis, paros laiku, apnuoginto kūno lopinėliais.

Sovietinės moteros plaukioja šaltos kaip žuvys, nežino, kas yra seksas, gimdo vaikus vienos, rodo juos per langą vyrams. Senovinės moteros sarmatlyvos, įaugusios į kelmus kaip grybai. Jaunos moteros sugeltomis širšių lūpomis, nudžiūvusiomis krūtimis supuojas ant lianos, o kitos priešingai – kovoja ir plyšauja ant svieto, jei į jų šešėlį kas įsirango. Kobra kobrai kobra. Poetinio performanso „mOterOs“ metu poetė autoriniais tekstais kalbės apie moteris, moterystę, solidarumą, feminizmą. Autorė Renata Karvelis (g. 1988) yra rašytoja, poetė, slemerė. Čiabuko „Poems after sex*” autorė, 2019 m. audiovizualinių menų festivalyje „Kvadratu” pristatė poetinį performansą „Rožninis”.

Vėliau pakviesime į teatro „Okarukas“ performansą „Voyager“, kurio režisierė I. Sakurako. OKARUKAS – vienintelis šokio teatras Lietuvoje, kuris šiuolaikinį šokį bei teatrą praturtina japoniška butoÌ„ technika ir tokiu būdu kuria naują scenos meno raiškos formą šalyje. Okarukas išsiskiria savita estetika ir filosofija bei pasižymi tarpdiscipliniškumu, kuriant skirtingoms erdvėms ir kontekstui pritaikomus performansus. Solo spektaklį „Voyager“ kurs performanso menininkė ir choreografė Sakurako, kurios darbų geografija driekiasi nuo Amsterdamo iki Kioto.

5-ajam XXI a. neskubėjimo ciklo UPč– renginiui dueto „The Cleaning Service Agency“ ruošiamas turinys – tai naujas analoginės elektronikos išgyvenimas bei patirtis. Šios muzikos tėkmė praturtinta šiuolaikinės muzikos suaugusiesiems elementais, ritmų skeveldromis bei giliomis išpažintimis tiesiai iš sintezatoriaus klavišų.

Duetą scenoje pakeis grupė „Planeta Polar“. Dainuoja ispaniškai, bet atrodo ir skamba it trys fėjai, ką tik sugrįžę iš Sapnų galaktikos. Nuo tokio spalvingo kosminio kokteilio, pagardinto elektronikos prieskoniu, visai nesunku apsvaigti, o tuomet – kojos jus pakvies šokiui… Stebėti ir klausytis „Planeta Polar“ koncerto – tai lyg dalyvauti nežemiškame, bet tuo pačiu labai nuoširdžiame rituale.

Talentingas bibliotekininkas Paulius Gadeikis jau trečią kartą savo kūryba dalinsis ant Upės scenos, o vakaro vinimi taps postindustrinis ritualinis baltų tamsiojo folko projektas „Vėlių namai“. Projektas buvo sukurtas 2006 m. Prahoje. Muzikoje atsispindi temos, kylančios iš baltų tikėjimo, skirtingų mirties sampratų, vienatvės, karo ir dvasinio pasaulio. „Vėlių namai“ klausytojams leis išgirsti tamsesnę prigimties ir egzistencijos pusę. Dvasių takais nukels į kitokį pasaulį, apgaubtą rūko ir mistikos – į kitus namus, kurie yra anapus. Šis pasirodymas turi savo ritualinę aplinką. Apgaubtas rūko, vaizdinių projekcijų, baltiškų smilkalų, virš 100 žvakių, gyvūnų kaulų ir įvairių senovės baltų ir Vidurio Rytų objektų bei simbolių.  

Upė šiemet vėl dinamiška, keistoka, įvairialypė. Kviečiame apsilankyti ir pajausti upės dvasią, bristi kartu.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės r. savivaldybės administracija. Renginio metu bus laikomasi visų saugumo reikalavimų. 

 

Bibliotekos inf.

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba