Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje svarstyti 48 klausimai

2022-04-28

Balandžio 28 dieną įvyko Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuris po ilgos pertraukos vyko ne nuotoliniu, o kontaktiniu būdu, Savivaldybės tarybos nariams aptariant pateiktus sprendimo projektus posėdžių salėje. Posėdžio darbotvarkė buvo gausi – net 48 klausimai, daug dėmesio skirta 2021 metų įmonių, įstaigų veiklų bei pelno (nuostolių) ataskaitoms. Posėdyje išklausytas „Sodros“ Klaipėdos skyriaus parengtas pranešimas apie socialinį draudimą Plungės rajone. Apžvalgą, kaip vyksta Plungės rajono savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarka, pristatė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Apie Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos 2021 metų veiklos ataskaitą ir artimiausiu metu parke numatytas vykdyti veiklas kalbėjo Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis.

Auga Savivaldybės biudžetas

Savivaldybės taryba pritarė 2022 metų Plungės rajono savivaldybės biudžeto pakeitimo projektui ir patikslino gautas pajamas ir asignavimus.

Pajamos didinamos 2 557 340 eurų.  

Didžioji dalis – 2 462 400 eurų – gauta Lietuvos automobilių kelių direkcijos įsakymu „Dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams paskirstymo 2022 metais“. Dar 25 800 eurų – Europos Sąjungos, kitos tarptautinės finansinės paramos lėšos (0,8 tūkst. eurų projektui „Naujų ugdymo modulių diegimas Plungės rajono bendrojo ugdymo mokyklose“ ir 25 tūkst. eurų projektui „Plungės miesto poilsio ir rekreacijos zonų sukūrimas prie Babrungo upės ir Gondingos hidroelektrinės tvenkinio bei prieigų prie jų sutvarkymas“).

Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta 28 780 eurų bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti. Dar 32 504 eurų – Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimui ir atnaujinimui, apmokėti, o 7 856 eurų – vaikų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, ugdymui ir pavėžėjimui į mokyklą ir atgal apmokėti.

Balsavimu pritarta įstaigų ataskaitoms

Savivaldybės tarybai buvo pateiktosuždarųjų akcinių bendrovių, viešųjų įstaigų ir Savivaldybės įmonės 2021 metų audituotos finansinės ataskaitos. Prievolę atsiskaityti turi Plungės rajono savivaldybės ligoninė, Plungės rajono greitoji medicinos pagalba, Plungės atviras jaunimo centras, „Plungės būstas“, „Plungės autobusų parkas“, „Plungės vandenys“, „Plungės šilumos tinklai“, „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“.

Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos finansinių ataskaitų auditą atliko UAB „Audit&Accounting“. Plungės rajono savivaldybės ligoninės ir „Plungės būstas“ auditą – Arūno Vitkevičiaus individualioji įmonė.

„Plungės autobusų parkas“ auditą atliko UAB „Audito gairės“. „Plungės vandenys“ auditą atliko UAB „Audit&Accounting“. „Plungės šilumos tinklų“ auditą atliko UAB „Novus numerus“.

„Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ 2021 metų metinių finansinių ataskaitų rinkinio auditą atliko UAB „Veiklos auditas“.

Plungės atviro jaunimo centro 2021 metų metinių finansinių ataskaitų rinkinio auditas neatliktas.

Diskusijų posėdyje kilo dėl „Plungės šilumos tinklų“ ataskaitos. Į pateiktus klausimus atsakė bendrovės direktorė Margarita Charitonova.

Paskelbus balsavimo procedūrą, 12 Savivaldybės tarybos narių pritarė pateiktoms ataskaitoms, o 7 – susilaikė.

Savivaldybės taryba patvirtino ir Savivaldybės viešųjų įstaigų 2021 m. pelno (nuostolių) paskirstymą ir metines finansines ataskaitas. Šiuo metu Plungės rajono savivaldybė yra dviejų viešųjų įstaigų (Plungės rajono savivaldybės ligoninės ir Plungės atviro jaunimo centro) steigėja ir dalininkė (savininkė).

Prancūzijoje registruota įmonė siūlosi statyti Plungėje namus, skirtus senjorams

Prancūzijoje įsteigta įmonė SAS „OPI Conseil“, valdanti „Senior Group“ prekės ženklą, kreipėsi su pasiūlymu mūsų savivaldybėje statyti ir plėtoti socialinės globos namus, skirtus senyvo amžiaus asmenims. „Senjorų kvartale“ apsigyvenusiems asmenims būtų teikiamos Socialinių paslaugų kataloge aprašytos socialinės paslaugos.  

Buvo paviešinta, kad pirmuosius tokius namus Lietuvoje jau rengiamasi atidaryti Panevėžyje, kad įmonės pasiūlymas jau sudomino ir kitas savivaldybes. Projektą pristačiusios „Senior Group“ padalinio vadovės Daivos Grikšienės teigimu, Lietuvoje ir Estijoje planuojama iki 2026 metų pastatyti 26 senjorų rezidencijas, o Latvijoje esą jau pastatyti 7 gyvenamieji kompleksai (planuojama plėstis iki 15).  

„Senior Group“ pasiūlė Savivaldybei pasirašyti memorandumą, kuris formuotų projekto užduotis. „Senior Group“ pirktų žemės sklypą, atliktų ir kontroliuotų architektūrinio planavimo ir statybos darbus, aprūpintų namus reikiama modernia įranga ir baldais, užsiimtų rinkodara, kad namai būtų užpildyti globotiniais, samdytų ir papildomai apmokytų personalą, taip pat organizuotų kviestinių specialistų darbą įstaigoje, kad šių namų gyventojams būtų teikiamos visos reikalingos paslaugos.

Iš Savivaldybės tikimasi, kad bus suteikta prieiga prie informacijos apie pasirinkto žemės sklypo atitikimą numatomai veiklai ir investicinės aplinkos vertinimui bei socialinės globos finansavimo už teikiamas paslaugas įstaigoje globojamiems senyvo amžiaus asmenims.

Akcentuota, kad visuomenė sensta, todėl socialinių paslaugų poreikis senjorams reikės vis daugiau. Pragyvenimo mokestis moderniuose „Senior Group“ namuose pagal Lietuvoje galiojančią tvarką būtų dengiamas iš senjoro pensijos, savivaldybės kompensacijos bei šeimos priemokų.

Artėjant vasarai atnaujino vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų rėmimo konkurso tvarkos aprašą

Savivaldybės taryba patvirtino Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų rėmimo konkurso tvarkos aprašą. Aprašas atnaujintas atsižvelgus į šių metų balandžio 5 dienos  Vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų lėšų skirstymo komisijos posėdžio nutarimus. Komisijos nariai pasiūlė padidinti stovyklose dalyvaujančių vaikų skaičių, programos veiklos trukmę.

Siekiant, jog paraiškų teikėjai ieškotų papildomų finansavimo šaltinių, padidinti reikalavimai kitiems finansavimo šaltiniams, tuo pačiu ir vertinimo balų dydis. Siekiant įtraukti kuo daugiau vaikų iš mažas pajamas turinčių šeimų, socialinės rizikos šeimų, buvo pakoreguotas vaikų užimtumo kriterijus. Taip pat įtraukti 4 nauji vertinimo kriterijai: stovyklos tipas, vykdomų veiklų laikotarpis, partneriai, į ką orientuota stovykla.

Komisija pasiūlė nustatyti minimalų surinktų balų skaičių. Paraiška, surinkusi mažiau nei 17 balų, nebus finansuojama.

Didėjant pateikiamų vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų paraiškų skaičiui atnaujintas tvarkos aprašas leis geriau įvertinti paraiškas bei gauti tikslesnę informaciją iš paraiškų teikėjų.

Bendrovei „Litspringas“ suteikta mokesčių lengvata

Savivaldybės taryba nusprendė paskatinti UAB „Litspringas“ ir suteikti 2021 metų mokesčių lengvatas už įsteigtas ir vienerius metus išlaikytas 34 darbo vietas. Už vieną darbo vietą, pagal patvirtintą tvarką, suteikiama 100 eurų mokesčių lengvata.

Bendrovei už įsteigtas darbo vietas suteikta 2 347 eurai nekilnojamojo turto ir 1 053 eurai žemės nuomos mokesčių lengvatos, iš viso 3 400 eurų mokesčių lengvatų.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba