Birželio 16 dieną Plungėje, kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose, vyko praktinė konferencija regiono bendruomenių atstovams, kurią inicijavo kuliškiai, įgyvendindami EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų projektą „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“.
Dalyvavo ne vien Plungės, bet ir Rietavo, Telšių (buvo kviesti ir Mažeikių) savivaldybių administracijų darbuotojai, vietos bendruomenių lyderiai, turizmo informacinių centrų, Žemaitijos nacionalinio parko, muziejų, bibliotekų atstovai.
Konferenciją „Kūrybiška ir versli bendruomenė – stiprus regionas“ moderavo TV laidų ir renginių vedėjas Remigijus Žiogas.
Susirinkusiuosius pasveikino Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, kuris pasidžiaugė konferencijos dalyvių gausa ir nesavanaudišku noru pasidalinti sukaupta patirtimi. Kreipęsis į kitų savivaldybių atstovus ragino juos pasilikti Plungėje ir įsitraukti į tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio – truksiančią Plungės miesto gimtadienio šventinę programą.
Šeimininko teisėmis konferenciją pradėjo projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ iniciatorė, SOFIJOS festivalio vadovė Raimonda Masalskienė, kuri papasakojo, kokie vėjai ją ir vyrą Valentiną (aktorių, režisierių ir Klaipėdos universiteto profesorių) atpūtė į Kulius, kaip įsikūrė, susipažino su vietos bendruomene, miestelio istorija, ir kokias veiklas – kūrybines ir verslias – įgyvendina, kad ir patiems, ir kuliškiams būtų įdomu ir naudinga.
Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė papasakojo, kaip savivaldybė skatina vietos bendruomenių kūrybines iniciatyvas ir verslus. Plungės turizmo informacinio centro direktorė Sandra Kasmauskienė kalbėjo, jog šiuo laikmečiu pasyvus turizmas nebemadingas, atostogaujantys lietuviai nori patirti naujų emocijų, todėl turizmo produktus siūlantys centrai, sodybos siūlo įvairias degustacijas, kulinarines ir kitokias pamokėles, kurios pritraukia smalsių lankytojų.
Prie konferencijos nuotoliniu būdu prisijungusi architektė Goda Bardauskaitė papasakojo apie novatorišką Švenčionėlių projektą „Miško uostas“, kurio bazė įsikūrė ir pamažu plečiasi miestelyje, šalia geležinkelio, senuose mūriniuose pastatuose. Guodos bičiulis pastatus nužiūrėjo keliaudamas traukiniu iš Ignalinos, po kurio laiko juose nusipirko nediduką (per 30 kv. m) butuką, jį įsirengė, ir čia kartu su žmona ėmė organizuoti įvairias (muzikos, jogos ir kt.) veiklas. Bičiulių bendruomenė, kuri persikėlė gyventi į Švenčionėlius, auga, ir šiuo metu 8 butuose (iš 15) prie geležinkelio gyvena didžiuosius miestus į mažą miestelį iškeitę draugai. Architektė kalbėjo, jog gera pradžia gali būti bet kur, daryti atitinkamus žingsnius pirmiausia reikia dėl savęs (ką susikursi – tą ir turėsi), linkėjo nelikti vieniems, o dirbant – nepamiršti pailsėti.
Po pietų pokalbiai tęsėsi. Kalbėjo japoniško sodo įkūrėjas Šarūnas Kasmauskas, Merkinės dvarvietės kultūros verslumo projekto vadovė Vilija Ramanauskienė, apie šou verslą – dainininkas, prodiuseris Linas Vaitkevičius, Dinozaurų parko įkūrėjas Andrius Aušra, modulinių namų gamintojas Povilas Malinauskas ir kiti dalyviai.
Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.