Rugsėjo 6 dieną startuoja Neįgaliųjų departamento organizuojamas patirtinių renginių ciklas apie asmeninę pagalbą. Pirmasis renginys vyks Klaipėdoje (pradžia – 12.30 val.) Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Susidomėjusius raginame dalyvauti.
Kampanijos „Atrask galimybes“ organizatoriai, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sako: „Atrask galimybes su asmeniniu asistentu!“ ir tikisi, kad tikros ir įkvepiančios istorijos padės išsklaidyti abejones bei paskatins daugiau asmenų kreiptis dėl asmeninės pagalbos gavimo.
Susitikime išgirsite autentiškus pasakojimus, ką tenka patirti, išgyventi žmogui, turinčiam kokią nors matomą ar nematomą negalią kasdien, kaip keičia, praturtina jo gyvenimą asmeninis asistentas, taip pat, ką galime padaryti kiekvienas, kad gerėtų žmonių, bendruomenių ir organizacijų tarpusavio susikalbėjimas, dalijimasis informacija, atrastume galimybes įgalinti skirtingas socialines grupes kartu per veiklas, bendrus užsiėmimus bei pažinimą.
Renginio metu vyks diskusija, kurios metu bus galima užduoti klausimus, išgirsti atsakymus, kurie paneigtų visuomenėje tvyrančius mitus ir sužinoti atsakymus į visus rūpimus klausimus.
Asmeninis asistentas – tai individuali pagalba, kurią gali gauti visi neįgalieji, kai jiems šis poreikis bus nustatytas neatsižvelgiant į amžių, negalios sunkumą ar pobūdį. Asmeninės pagalbos poreikis vertinamas individualiai ir nustatomas vieneriems metams pagal socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytą tvarką.
Prioritetą gauti asmeninę pagalbą turi asmenys, kurie:
Asmeninis asistentas, atsižvelgdamas į konkretaus asmens poreikius, asmens galimybes:
Asmeninis asistentas neteikia pagalbos, susijusios su mokymo, sveikatos priežiūros ar nepilnamečio asmens priežiūros procesu (pavyzdžiui, neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo, pagalbos priimant kasdienius sprendimus, mokytojo padėjėjo funkcijų ir kt.).
Asmeninės pagalbos teikimas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, kurias savivaldybėms paskirsto Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaudamasis Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintu socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.
Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydį nustato savivaldybės vykdomoji institucija, vadovaudamasi Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu ir Neįgaliojo mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu.
Jei asmeniui nustatomas asmeninės pagalbos poreikis, o jo pajamos neviršija 294 eurų, asmeninė pagalba asmeniui teikiama nemokai. Jei negalią turinčio asmens pajamos pajamos viršija 294 eurus, mokestis už asmeninės pagalbos teikimą negali viršyti daugiau nei 20 proc. asmeninės pagalbos išlaidų ir 20 proc. negalią turinčio asmens pajamų.
Daugiau informacijos:
Plungės r. savivaldybės administracijos inf.