Primename, kad nuo balandžio 1 d. prasidėjo prašymų dėl kompensacijų už apgyvendintus ukrainiečius priėmimas.
Fiziniams ir juridiniams asmenims (išskyrus viešuosius juridinius asmenis) panaudos sutartimi, neatlygintinai perdavusiems nuosavybės teise valdomą būstą ar kitas gyvenamosios paskirties patalpas užsieniečiams, pasitraukusiems iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, skiriama kompensacija už būsto suteikimą: suteikus būstą vienam užsiregistravusiam užsieniečiui, panaudos davėjui skiriama 150 Eur per mėnesį, suteikus tą patį būstą kiekvienam kitam užsiregistravusiam užsieniečiui, papildomai skiriama 50 Eur suma per mėnesį už kiekvieną kitą asmenį.
Kompensacija panaudos davėjui pagal būsto panaudos sutartyje nurodytų apgyvendintų asmenų skaičių skiriama už antrąjį ir paskesnius būsto panaudos pagrindais perdavimo naudotis mėnesius nuo būsto perdavimo naudotis panaudos pagrindais dienos.
Ukrainiečius priėmusiems gyventojams ir verslui kompensacijos bus mokamos ilgiau – pusę metų vietoje trijų mėnesių. Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, savivaldybei turėtų teikti prašymus kompensacijoms gauti, o kompensacijas jau gaunantys – kreiptis dėl jų pratęsimo.
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Kompensacijomis pasinaudoti gali ne tik gyventojai ir verslas, bet ir nevyriausybinis sektorius: religinės bendruomenės, viešosios įstaigos, asociacijos. Kompensacijas galima gauti ir apgyvendinus nuo karo pabėgusius žmones gyvenimui pritaikytose administracinės paskirties, pagalbinio ūkio paskirties patalpose.
Asmuo, siekdamas gauti kompensaciją, turi kreiptis į savivaldybės, kurioje registruotas būstas ar kitos gyventi tinkamos patalpos, administraciją ir pateikti laisvos formos arba savivaldybės nustatytos formos prašymą dėl kompensacijos skyrimo. Kartu su prašymu reikia pateikti pagal Civilinio kodekso reikalavimus sudarytą būsto panaudos sutartį ar jos kopiją, kurioje nurodytas panaudos gavėjo vardas, pavardė, asmens kodas arba interesų Lietuvoje turinčio užsieniečio kodas (ILTU kodas) ir gimimo data, jei asmens kodo panaudos gavėjas neturi.
Prašymai gali būti teikiami asmeniškai atvykus į Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė, atsiųsti pašto siunta arba elektroniniu paštu parama@plunge.lt, per kurjerį arba atstovą, kurio teisė atstovauti turi būti patvirtinta notaro ar kito asmens, įgalioto atlikti notarinius veiksmus, patvirtintu įgaliojimu.
Dokumentai, kuriuos reikia pateikti:
Prašymas (prašymo šablonas).
Panaudos sutartis (panaudos sutartis).
Įgaliojimas, jei prašymą teikia įgaliotas asmuo.
Panaudos davėjo, panaudos gavėjų asmens dokumentų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta kopija (jei prašymas teikiamas el. paštu, paštu).
Socialinės paramos skyriaus informacija