Gavę savivaldybės pritarimą naudoti gręžinį, nepamirškite kreiptis į Lietuvos geologijos tarnybą

2024-08-19
Lietuvos geologijos tarnyba, logotipas

Gyventojai, individualiai apsirūpinantys geriamuoju vandeniu, gali patys pateikti duomenis įteisinti iki 2022 m. gegužės 1-osios įrengtą gręžinį Žemės gelmių registre ir atsispausdinti įregistruoto gręžinio pasą. Tačiau, gavus savivaldybės pritarimą naudoti gręžinį, svarbu nepamiršti kreiptis į Lietuvos geologijos tarnybą.

Be to, primena LGT specialistai, registruoti būtina ne tik tuos gręžinius, kurių išteklius naudoti reikalingas leidimas, bet ir tais atvejais, kai asmuo savo ūkio reikmėms gėlo vandens sunaudoja labai mažai arba gręžinį eksploatuoja retai ar sezoniškai.

Registruojant individualų gręžinį, duomenys gali būti teikiami per Lietuvos geologijos tarnybos el. paslaugas, jungiantis prie sistemos per Elektroninius valdžios vartus (internetinės bankininkystės priemonėmis, asmens tapatybės kortele ar elektroniniu parašu). Detalią informaciją, kaip gręžinio duomenis įrašyti į Žemės gelmių registrą, rasite videoinstrukcijoje.

Taip pat visus duomenis ir dokumentus galima pateikti el. paštu info@lgt.lt. Tokiu atveju reikia pateikti šiuos dokumentus:

Kas yra vandenvietės apsaugos zona (VAZ)?

Požeminio vandens vandenvietės apsaugos zonos 1-oji juosta – arčiausiai gręžinio esanti juosta. Jos paskirtis – apsaugoti vandenvietę (gręžinį) nuo taršos, todėl joje draudžiama ūkinė ir kita veikla, nesusijusi su vandens paėmimu, gerinimu ir tiekimu.

Aplink individualiai geriamuoju vandeniu apsirūpinančių asmenų požeminio vandens gręžinius, kai naudoti požeminio vandens išteklius nereikalingas leidimas, nustatoma tik VAZ 1-oji juosta. Svarbu: jos spindulys aplink gręžinį – ne mažiau kaip 3 metrai. Taigi, 3 metrų spinduliu gali būti tik veja – jokių automobilių stovėjimo aikštelių, šiltnamių ar kitų statinių.

Kilus klausimų dėl gręžinio įregistravimo, galite kreiptis telefonu +370 670 733 33 (spauskite 1) arba el. paštu info@lgt.lt. Telefonu konsultuojame darbo dienomis 8–12 val.

Lietuvos geologijos tarnybos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba