Liepos 18 dieną Plungės rajono savivaldybėje įvyko projekto „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijoje prie Babrungo upės ir Gandingos hidroelektrinės tvenkinio (vadinamosios Plungės jūros)“ pristatymas. Projektas vykdomas, naudojantis Europos Sąjungos struktūrinių fondų teikiama parama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų Investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.5.1-APVA-R-019 priemonės „Kraštovaizdžio apsauga“ remiamą veiklą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose“.
Projektinius sprendinius susirinkusiems plungiškiams pristatė UAB „Urbanistika“ bei UAB „Kelprojektas“ atstovai, projekto vadovas Vaidas Šeibokas ir Ričardas Skorupskas. Susitikimo pabaigoje vyko diskusija, buvo atsakyta į įvairius gyventojų klausimus.
Įgyvendinant šį kraštovaizdžio tvarkymui skirtą projektą, siekiama sustiprinti žaliosios jungties, esančios Plungės mieste, prie Babrungo upės ir Gandingos tvenkinio, ekologines funkcijas, sumažinti kraštovaizdžio fragmentaciją, atkuriant jo funkcijas ir vertybes, išryškinant ir pagerinant būdingų rūšių išlikimo sąlygas, stiprinant pažintines ir rekreacines funkcijas, didinant vietovės estetinę kokybę, sudarant galimybę visuomenei naudoti ir pažinti vietovės kraštovaizdį bei integruojant jį į bendrą miesto struktūrą. Planuojama tvarkyti teritorija yra padalinta į 7 tvarkymo zonas, kuriose atitinkamai numatoma ir blogos būklės bei mažos estetinės vertės sumedėjusios augalijos (ievų, gluosnių)
rekonstrukcija, keičiant juos į juodalksnius ir įrengiant ekstensyvios priežiūros reikalaujančius žydinčių augalų žolynus. Projekto rengimo metu atlikus augalų ir medžių tyrimus ir inventorizaciją, nustatyta, kad kai kuriuos iš jų dėl prastos būklės ir siekiant formuoti apžvalgos aikšteles reikės pašalinti. Vietoje jų bus pasodinti įvairūs erdves formuojantys medžiai, augalai, akcentiniai ir dekoratyviniai želdiniai. Taip pat numatomos įgyvendinti kraštovaizdžio tvarkymo priemonės, kurios iki šiol įgyvendintos tik Vokietijoje ir kitose šalyse, suformuojamas paviršinio vandens surinkimo ir infiltracijos lobas ir įlomė. Teritorijoje taip pat numatomos edukacijai pritaikytos erdvės, apžvalgos aikštelės, informaciniai stendai.
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus inf.