Municipality budget office. Vytauto st. 12, LT-90123, Plungė
Phone: (8 448) 73 134, (8 448) 73 166. Fax. (8 448) 71 608. E-mail: savivaldybe@plunge.lt Data is collected and stored in the Register of Leagal Entities. Budget office code 188714469
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Lietuviškai
 
 
 Pradžia
Important information
 
Calendar of events
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
June
    2021     
 
 
Sandra Janušaitė spindės dvarų festivalio atidaryme

 

Dainininkė Sandra Janušaitė
Dirigentas Martynas Staškus
 
Lietuvos operos pasididžiavimas, išskirtinė dramatiškų Puccini vaidmenų kūrėja Sandra Janušaitė atidarys Žemaitijos dvarų muzikos festivalį. Birželio 26 d. po didingųjų M. Oginskio rūmų skliautais, akompanuojant dirigentui maestro Martynui Staškui ir kameriniam orkestrui, dramatiškasis sopranas atliks arijas iš G. Verdi, P. Mascagni, G. Puccini, A. Cilea operų. Solistės talentas, artistiniai gabumai ir balso galimybės operų spektakliuose visuomet prikausto publikos dėmesį. Ir šiame koncerte menininkė žiūrovus sups emocijų bangose – nuo saldaus švelnumo iki veriančio skausmo.

„Esame pagerbti, kad festivalyje dalyvauja tokios ryškios operos pasaulio žvaigždės kaip Sandra Janušaitė ir Martynas Staškus. Jų pasirinkta programa viename iš gražiausių bei turtingiausių mūsų šalies rūmų ansamblių plačiai atvers duris į vasaros koncertų sezoną, sutirpdys baimės, užsidarymo, suvaržymų sukaustytas širdis, padovanos džiaugsmą ir energiją gyvenimui“, - sako festivalio artistų koordinatorė pianistė Rūta Blaškytė.

Koncerte skambės net dvi arijos „Ave Marija“, viena - iš Giuseppe Verdi operos „Otello“, kita - iš Pietro Mascagni „Cavalleria rusticana“ (liet. „Kaimo garbė“). Šventojo sūnaus motinai šlovinti skirtos giesmės svečius pakylės virš kasdienybės, sustabdys sakralioje muzikos akimirkoje.  

Kita koncertui pasirinkta arija „Voi lo sapete o mamma“ klausytojus nukels į Siciliją, į paprastą kaimišką aplinką, kurioje gyvenimas vyksta pagal senovines žiaurias taisykles, o jausmai išgyvenami liguistai, pasitelkiant smurtą. Vėliau publika atsidurs barono Skarpijos, negailestingo romėnų policijos vado, kabinete, kur jis be jokios Dievo baimės šantažu bandys palaužti įsimylėjusios ir mylimajam atsidavusios Toskos valią, prašydamas vienai nakčiai sugulti su juo tam, kad mylimasis Mario Cavaradossi būtų paleistas iš kalėjimo. Toska, pasimetusi, sugniuždyta, kreipiasi pagalbos į Dievą ir dainuoja ariją „Vissi d‘arte“.

Festivalis vyks trijuose Vakarų Lietuvos dvaruose – M. Oginskio rūmuose Plungėje, Palangos Tiškevičių rūmuose (Gintaro muziejus) ir Renavo dvaro sodyboje.  Renginys atkreips dėmesį į šių gražių Lietuvos vietų įkūrėjus, puoselėtojus, jie yra festivalio įkvėpėjai. Vienas jų – Plungės dvaro savininkas Mykolas Oginskis, kitas – Renavo dvarą valdęs baronas Mikalojus Antanas Rionė (vok. Rönne), trečiasis – Palangos ir dar 26 dvarus turėjęs grafas Jonas Juozapas Tiškevičius (lenk. Jan Józef Tyszkiewicz). Visi jie ne tik žemes valdė, ne tik grūdą, bet ir kultūros sėklą į jas sėjo. Sėklą, kurios duoti vaisiai net per šimtmečius savo saldumo neprarado. Senąją kilmingąją Lietuvą menantys dvarai ir šiandien yra mūsų šalies kultūrinės ir meninės scenos centre, juose yra įrengti meno muziejai, vyksta klasikinės muzikos koncertai, tarptautiniai renginiai, prižiūrimi parkai, vykdomos pažintinės augalų, gyvūnų ekspedicijos, o nūdienos verslininkai tęsia mecenatystės tradicijas, demonstruodami pagarbą istorijai, bendruomeniškumą, meno svarbą. Festivalio mecenatas – AB „ORLEN Lietuva“.

Šeši koncertai suplanuoti birželio-rugpjūčio mėnesiais atvirose erdvėse – terasose su nuostabiomis panoramomis į parkus ir rožynus. Visi pasirodymai skelbiami organizatoriaus ir partnerių interneto svetainėse. Bilietus galima įsigyti prieš kiekvieną koncertą renginio vietoje, bilietai.lt ar rezervuoti telefonu (į atidarymo koncertą – 8 629 28 680). Daugiau informacijos www.klasikosdegustacija.lt/festivalis/

 

„Klasikos degustacija"

 

 

Dalintis
Facebook
comment
Name:
E-mail address:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
no comments
Back
 
© Plunges rajono savivaldybe. All rights reserved. Vytauto st. 12, LT-90123 Plungė. Write to us - savivaldybe@plunge.lt
Solution:IDAMAS