Municipality budget office. Vytauto st. 12, LT-90123, Plungė
Phone: (8 448) 73 134, (8 448) 73 166. Fax. (8 448) 71 608. E-mail: savivaldybe@plunge.lt Data is collected and stored in the Register of Leagal Entities. Budget office code 188714469
Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Spausdinti
Lietuviškai
 
 
 Pradžia
Important information
 
Calendar of events
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
June
    2021     
 
 
Susitikimo tema: vietoj medelyno – parkas ir žaliosios klasės vaikams

 

 

 

 

 

 

Birželio 18 dieną Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas bei Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys susitiko VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktoriumi Valdu Kaubre, kurį po Rietavo ir Plungės savivaldybes lydėjo Seimo narys Jonas Varkalys.

Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas pažymėjo, jog savivaldybę pasiekė kalbos apie uždaromą medelyną, kuris yra Plungės miesto teritorijoje. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas T. Jocys informavo, jog pradėtas rengti miesto planas, kurio sprendiniai  galiotų dešimt metų (iki 2032 m.), todėl natūralu, kad teritorijų planuotojai turi viziją esamo medelyno teritorijoje, tarp tankiai apgyvendintų kvartalų, suformuoti jaukų 6 hektarų miesto parką, tinkamą ne tik poilsiui ir rekreacijai, bet ir edukacinei veiklai. T. Jocys kalbėjo, kad medelynas naujai parko paskirčiai itin tiktų, nes turtingas retų medžių, todėl darželių ir mokyklų vaikams čia būtų galima rengti gamtos pažinimo pamokėles. Planuojamas parkas būtų labiau uždaro tipo, aptvertas, su jaukiomis vietomis, naujomis bijūnų, alyvų, jazminų alėjomis ir pan. 

Savivaldybės atstovai, išdėstę savo planus, tikėjosi išgirsti Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus nuomonę, mat medelyno teritorija šiuo metu yra įtraukta į valstybinių miškų plotus.

V. Kaubrė plungiškių planus įvertino gana palankiai. Pasak Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus, viena kalba būtų, jei savivaldybės administracijos atstovai siūlytų medelyno teritoriją urbanizuoti ir užstatyti pastatais, visai kita, kai siūloma formuoti gausų želdinių parką.

M. Kaunas išreiškė norą medelyno teritoriją perimti savivaldybės žinion, nes ateityje reikės išspręsti ir šios teritorijos priežiūros (pvz. šienavimo) klausimą. T. Jocys siūlė inicijuoti medelyno sklypo perdavimą savivaldybei patikėjimo teise.

Susitikimo metu aptartas ir dar vienas Plungės rajono savivaldybės administracijos noras – siekti, kad Plateliams būtų suteiktas kurorto statusas. Prie nuostabaus ežero yra puikiai poilsiui ir turizmui išvystyta infrastruktūra, tačiau savivaldybė neturi savo žinioje sklypų, kuriuose galėtų infrastruktūrą dar labiau išpuoselėti (pastatyti kempingus, patogias prieigas prie pantoninių tiltų ir pan.).

Valstybinių miškų urėdijos direktorius V. Kaubrė pažymėjo, jog, jo nuomone, miškas turi tarnauti žmogui, o  tam pradžia buvo padaryta, kai valstybiniuose miškuose leista tiesti dviračių takus.

„Gyvename toje pat valstybėje, žiūrėkime praktiškai“, – apibendrino susitikimą su Plungės rajono savivaldybės administracijos atstovais Valstybinių miškų urėdijos direktorius. V. Kaubrė neslėpė, jog jam buvo malonu apsilankyti Žemaitijoje, ypač – Plungėje, nes jo tėvelio šaknys – Gintališkėje.

Susitikimo dalyviai apsikeitė simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

Dalintis
Facebook
comment
Name:
E-mail address:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
no comments
Back
 
© Plunges rajono savivaldybe. All rights reserved. Vytauto st. 12, LT-90123 Plungė. Write to us - savivaldybe@plunge.lt
Solution:IDAMAS