Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Prisijungimas gyventojams

Naujienos
Ditkalnio piliakalnis

          Su Plungės miestu šiaurės vakaruose ribojasi nedidelis, senas Lieplaukalės kaimas, kurio pavadinimas kildinamas nuo tekančio per kaimą Liepupės upelio vardo.

          Žymiausias gyvenvietėje istoriją menantis objektas – piliakalnis. Nedidelis, bet labai išvaizdus piliakalnis šiuo metu puikiai matomas važiuojant Šiauliai–Palanga keliu.

         Tarpukaryje (1918-1940 m.), apsuptas pelkių ir ariamų laukų, piliakalnis buvo ūkininko Jono Monstvilo žemėje. Išnaudojant kiekvieną žemės plotelį, esant silpnai istorinių objektų apsaugos sistemai, piliakalnio dalis buvo ariama, taip pat čia kastos duobės bulvėms per žiemą laikyti. Tokiais veiksmais piliakalnis buvo gerokai sunaikintas ir prarado pradinę išvaizdą, kuri anuomet išsiskyrė apskrita forma ir ryškiu pylimu, ėjusiu apie visą kalvą. Žmonės piliakalnį praminė Ditkalniu, nes jis buvo panašus į apskritą daiktą, į pinigą. Ditkomis vadintos prūsiškos sidabrinės monetos, kurios XIX a. buvo paplitusios ir dabartinėje Lietuvos teritorijoje. Minima, kad ir prie šio piliakalnio ūkininkas buvo radęs keistų pinigų.

          Prieš nutiesiant Šiauliai–Palanga kelią (1964 m.) piliakalnis buvo žvalgytas archeologų, bet nei kultūrinio sluoksnio, nei įtvirtinimų pėdsakų neberasta. Šiuo metu piliakalnio aikštelė ovali (17x9 m), 7 m aukščio. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečiu.

          Didžiąją laiko dalį Ditkalnis buvo apaugęs krūmais ir medžiais, o šiemet piliakalnis buvo tvarkomas ir vėl traukia pro šalį keliaujančiųjų dėmesį. Už pagalbą tvarkant piliakalnį dėkojame Babrungo seniūnijos darbuotojams ir Plungės r. želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos nariams.


Gintaras Ramonas, Plungės r. savivaldybės administracijos paveldosaugininkas

Fotografavo G. Ramonas, 2019-11-01


Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų: 1
2019-11-12 10:48
-
46.36.72.114
Tikrai gražiai žiūrisi ir kelią įvairių minčių pravažiuojantiems. Jis galėtų būti pavyzdžiu, jog būtina atidengti daugiau piliakalnių. Tam tikslui galėtų būti parengtas trijų metų planas su numatytu finansavimu ir patvirtintas taryboje. Praeityje keletą metų tokios programos buvo praktikuojamos.
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS