Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
 

 

Aktualijos
Ar Jūsų mišrių komunalinių atliekų konteineriai nėra perpildyti?

Nuo 2017 metų kovo 1 dienos Plungės rajone įvesta dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą. Kintamoji rinkliavos dalis priklauso nuo gyventojų skaičiaus daugiabučiuose namuose arba nuo išstumtų konteinerių skaičiaus individualiose valdose. Pagrindinis pokytis - nebeliko bešeimininkių konteinerių. Kiekvienas konteineris, ar būtų 120, ar 240 litrų, yra ženklinamas (priskiriamas savininkui) lipduku. Kiekvienas tokio konteinerio atliekų išpylimas į šiukšliavežę fiksuojamas kompiuterinėje programoje. Konteinerio savininkas moka atitinkamą vietinės rinkliavos mokestį.

Jei Jūsų mišrių komunalinių atliekų konteineris dar nepaženklintas (nėra balto lipduko su inventoriniu numeriu arba oranžinio lipduko su informacija apie rūšiavimą), Jums bus paskaičiuotas fiksuotas mokestis už kintamąją rinkliavos dalį. Tokiu atveju nebus galima sumažinti mokesčio priklausomai nuo faktinio konteinerių pakėlimo skaičiaus.

Komunalinės atliekos turi būti rūšiuojamos jų susidarymo vietoje. Atliekų turėtojai negali perpildyti komunalinių atliekų konteinerių, t. y. konteinerių dangčiai turi laisvai užsidaryti. Draudžiama presuoti ar grūsti atliekas į konteinerius. Komunalines atliekas draudžiama mesti į kitiems asmenims priklausančius komunalinių atliekų konteinerius (pvz., išmesti mišrias komunalines atliekas iš individualių valdų ar kolektyvinių sodų į daugiabučių namų konteinerius, į stovyklavietėse ar prie kapinių esančius konteinerius). Taip pat negalima atliekas užkasti, vežti į laukus, miškus bei kitas tam neskirtas vietas.

PRIMENAME:

- daugiabučių namų konteinerinės atliekų aikštelės yra skirtos aptarnauti tik daugiabučių namų gyventojus;

- konteineriai, pastatyti poilsio zonose, maudymosi vietose, stovyklavietėse, priklauso tų teritorijų savininkams ir yra skirti aptarnauti tik šių teritorijų lankytojus bei poilsiautojus.

Privačių namų savininkai, ūkio subjektai, kaimo turizmo veiklą vykdantys sodybų savininkai, asmenys, teikiantys laikiną apgyvendinimą, vykdantys sezoninę stovyklavimo veiklą, privalo išsiimti tokį komunalinių atliekų konteinerių kiekį (atitinkamo tūrio), kad visos susidariusios atliekos tilptų į konteinerius.

Plungės rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ specialistai nuolat vykdo patikrinimus, kaip laikomasi Plungės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų, ar atliekos rūšiuojamos. Rugpjūčio mėnesį bus tikrinami asmenys, vykdantys sezoninę veiklą. Tikrintojai aiškinsis, ar jie turi išsiėmę pakankamą konteinerių kiekį.

Dėl papildomų konteinerių pristatymo ar konteinerių ženklinimo prašome kreiptis į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ Atliekų tvarkymo specialistą kontrolierių tel. (8 448) 54 714, el. p. ats_plunge@tratc.lt.

Atliekų surinkimo priemonėmis (konteineriais) aprūpina, konteinerius žymi ir mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų surinkimą Plungės rajone vykdo UAB „Valda“, Lentpjūvės g. 8, Plungė, tel. (8 448) 51 493, el. p. info@plungesvalda.lt.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

   

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS