Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
Aktualijos
Gerbiami Plungės krašto žmonės!

 

Kasmet, sutikdami mūsų brangaus miesto šventę, stabtelime, atsisukame ir apžvelgiame praėjusius metus, per juos nuveiktus darbus, prabėgusius įvykius. O metai iš tiesų buvo sėkmingi, kupini veiklos ir susikaupimo, bendro darbo ir tarpusavio supratimo.

Šie metai ir mūsų mielam miestui Plungei, ir visai Žemaitijai ypatingi: Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu paskelbti Žemaitijos metais. Sutikome juos kupini kūrybiško ryžto ir energijos dar kartą pristatyti Lietuvai ir pasauliui savo krašto identitetą: kalbą, kultūrą, papročius ir pasiekimus. Šiame kontekste Plungė turi išskirtinę vietą. Neabejojame, kad esame Žemaitijos krašto lyderiai tiek kokybe, tiek aktyvumu.

„Suvartukas“, „Žirginėliai“, „Saula“, simfoninis orkestras, M. K. Čiurlionio kelias, Sofijos festivalis, Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas, „Saulelė raudona“, „Melpomenė“, Mykolo Oginskio festivalis ir dar daug kolektyvų vardų ir projektų pavadinimų – visa tai mūsų, plungiškių, vizitinė kortelė.

Iškirtinės pagarbos ir dėkingumo nusipelnė Plungės viešoji biblioteka ir jos kolektyvas, vadovaujamas žavios, energingos ir kūrybingos direktorės Violetos Skierienės, kasmet džiuginantis  vis naujais pasiekimais ir įvertinimais. Tai išmaniausia Lietuvos biblioteka.

Plungės neįsivaizduoju be mūsų kultūros „kalvių“ – Mykolo Oginskio ir Platelių meno mokyklų. „Ieškokime deimančiukų liaudyje“, – šiuos Simono Daukanto žodžius mokyklos puikiai realizuoja praktikoje. Esu dėkingas Ritai Urniežienei ir Virginijui Valančiui bei jų vadovaujamiems kolektyvams už „deimančiukų“ atradimą ir ugdymą.

Plungės kultūros centras. Tai ne pavadinimas, tai reiškinys, akivaizdus įrodymas, kad kultūra neturi provincijos. Lenkiu galvą prieš geriausią Lietuvos kultūros vadybininką Romą Matulį ir jo nuostabų kolektyvą.

Man didelė garbė dar kartą padėkoti Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui ir jo vadovaujamam kolektyvui už žemaičių kultūros vertybių puoselėjimą ir puikų pristatymą.

Žlibinų, Žemaičių Kalvarijos, Šateikių, Kulių mažieji kultūros centrai. Mažieji tik žmonių skaičiumi, bet puikūs savo turiniu ir produktyvumu. Kuliai – 2019 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, Šateikiai – šiais metais subūrę jau septintą meno kolektyvą, Žemaičių Kalvarija – visuomet žavinti išmone ir preciziškumu, Žlibinai – paperkantys nuoširdumu ir šiluma.

Grįžtant prie praėjusio savaitgalio dar kartą pasikartosiu, kad Plungės miesto šventė – išskirtinis metų renginys Plungės rajone. Šiemet dvi dienas trukusi šventė buvo ypatinga dėl organizuotų kultūrinių, sportinių ir pramoginių renginių, akcijų ir parodų gausos. Buvo jaučiama stipri žemaitiška dvasia, plungiškių vienybė, atsiskleidė vietos gyventojų gebėjimas džiaugtis ir didžiuotis savo miestu. To pasiekta tik darbščių, atsakingų, kūrybingų ir veiklių žmonių dėka. Nuoširdžiai dėkoju Savivaldybės administracijos darbuotojams, Plungės miesto seniūnijai, kultūros įstaigoms, savanoriams, įmonėms ir organizacijoms. Visų pastangomis šventė sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus.

Ačiū!

 

Pagarbiai –

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis

 

 

Antano Jonaičio nuotraukos

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
 

 

 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS