Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
 

 

Aktualijos
Lapus sugrėbėme... O kur juos dėti?

Plungės miesto seniūnijos „Facebook“ paskyroje pirmadienį paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip seniūnijos darbuotojai Pušyno gatvėje esančiame žvyro karjere išverčia iš V. Mačernio gatvės atvežtus sugrėbtus medžių lapus. Po įrašu tuoj pat pasipylė gyventojų komentarai, klausiama, ar ir jie ten gali atvežti žalienų.

Socialinėje paskyroje buvo atsakyta, kad įprastai seniūnija, pasinaudodama prie kapinių esančiais mišrių atliekų konteineriais, mieste sugrėbtas žalienas išveždavo į Jėrubaičiuose esančią žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę. Kad taip ir reikia elgtis, nurodo Plungės rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklės. Išversti lapų bet kur teisės neturi nei seniūnija, nei kitos įstaigos, nei, žinoma, patys gyventojai. Reikia pasirūpinti, kad smulkios organinės sąnašos ir žaliosios atliekos būtų kompostuojamos tam skirtuose kompostavimo konteineriuose arba išgabenamos į žalienų aikštelę Jėrubaičių savartyne.

Šį sykį, priversti nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, seniūnijos darbuotojai atliekas išvertė karjere. Elgesys – nepateisinamas, nors žalos gamtai nepadaryta. Bet vis tiek kyla klausimas: kiek plungiškių ar įstaigų, savo kiemuose, sklypuose ir valdose sugrėbę lapus, juos sąžiningai kompostuoja ar perteklių veža į Jėrubaičių sąvartyną? Mažai.... Kitaip seniūnijai nereikėtų rankioti ir šluoti iš privačių namų kiemų gatvėn sušluotų lapų, jų kupetos nepūpsotų įstaigų prieigose ar kur nors pašalėje, pakelėse, pamiškėse... Baisus vaizdas rudenį būna ir prie mišrių atliekų konteinerių. Tačiau situacija metai iš metų nesikeičia. Daug lapų lieka žaliuosiuose plotuose, ten supūva ir taip praturtina dirvožemį maistinėmis medžiagomis. Bet didelę dalį stengiamasi įvairiais būdais panaikinti. Artimiausiu laiku iš mirties taško ši problema gali ir nepajudėti, jeigu ir toliau žalienas į Jėrubaičių sąvartyną esančią aikštelę reikės vežti patiems, o miesto teritorijoje neatsiras specialios joms surinkti skirtos aikštelės. Šis klausimas keliamas kasmet. Ir kasmet atidedamas. Galiausiai pamirštamas iki kito rudens...

Seniūnija už savo netinkamą elgesį atsiprašo. Užtikrina, kad daugiau tai nepasikartos, ir jokiu būdu neskatina gyventojų sekti jos pavyzdžiu. Tačiau kartu ir tikisi sprendimų, nes nuvežti lapus į Jėrubaičių sąvartyną tiek įstaigoms, tiek gyventojams kainuoja ir pastangų, ir laiko.

 

Plungės miesto seniūnijos informacija

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS