Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
Aktualijos
Pakartotinio tyrimo išvada dėl Nausodžio seniūno D. Preibio tarnybinio patikrinimo

 

2018 metų lapkričio 26 dieną Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta komisija galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti. Tyrimo priežastis – rajono laikraštyje „Žemaitis“ paskelbta publikacija „Kaip gatvei remontuoti skirtas žvyras atsidūrė seniūno kieme“, kurioje teigiama, jog į redakciją kreipėsi moteris, nuotraukomis užfiksavusi, kaip sunkvežimis atveža ir išverčia žvyrą Nausodžio seniūno Dariaus Preibio kieme.

Buvo pradėtas tyrimas dėl galimai pažeisto Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo punkto nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

Apklaustas seniūnas paneigė, kad medžiagos, kurios skirtos Babrungo gatvei remontuoti, buvo naudotos jo sklypui tvarkyti.

Komisija, išanalizavusi patikrinimo metu gautą dokumentinę medžiagą, taip pat apžiūrėjusi Babrungo gatvei bei seniūno namo aplinkai tvarkyti skirtas medžiagas, konstatavo, kad seniūnas žvyrą, skirtą savo reikmėms, vežėsi iš jam priklausančio žemės sklypo, esančio šalia vadinamosios Plungės jūros, į savo kiemą nuosavu savivarčiu. Prie namo išpilto ir išlyginto žvyro bei granitinės skaldos frakcija nesutampa su Babrungo gatvei naudoto žvyro bei skaldos frakcija.

Komisijos nuomone, nėra pagrindo teigti, kad seniūnas savo sklypui naudojo Babrungo gatvės remontui skirtas medžiagas bei techniką.

Seniūnas paaiškino, kad jis, prasidėjus kelio remonto darbams, suteikė UAB „Valda“ galimybę neatlygintinai naudotis jo žemės sklypu bendrovės naudojamoms medžiagoms laikyti. Darbinė technika sklype buvo laikoma gavus žodinį D. Preibio leidimą.

Tarnybinio tyrimo išvada buvo pateikta įvertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), kuri pavedė atlikti pakartotinį tyrimą ir įvertinti, kokius įgaliojimus, susijusius su įmone, eidamas seniūno pareigas gali spręsti D. Preibys.

Komisija nustatė, kad D. Preibys, eidamas seniūno pareigas, su įmone gali derinti klausimus dėl grunto išvežimo. Pažymėtina, kad liekamasis gruntas, dėl kurio išvežimo derinama su seniūnu, yra nukabinta žemės dalis, kuri negali būti naudojama keliui rekonstruoti, nes neatitinka techniniu projektu nustatytų reikalavimų.

Išanalizavusi tyrimo medžiagą Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija priėjo prie išvados, jog neturi pagrindo teigti, kad D. Preibys pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Pakartotinio tyrimo išvada teikiama vertinti VTEK.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
 

 

 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS