Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
 

 

Naujienos
Plungėje vyks virtualus tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų festivalis „Laisvės vaikai“


 

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Plungės kultūros centras XVI kartą organizuoja tarptautinį vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų festivalį „Laisvės vaikai“. Šiais metais festivalio tradicija nenutrūks, tik persikels į virtualią erdvę, bet tai nesutrukdys susipažinti su naujais kolektyvais, pasidžiaugti ilgamečių festivalio svečių pasirodymais, pažinti kitų pasaulio šalių tautinį šokį ir kultūrą. Šiais metais festivalyje dalyvauja kolektyvai net iš dvylikos skirtingų pasaulio šalių.

Trečią kartą savo pasirodymu džiugins vienas geriausių Baltarusijos vaikų ir jaunimo tautinio šokio kolektyvų „Čabarok“ ir liaudies dainų ir šokių ansamblis „Lublin“ iš Lenkijos. Antrą kartą festivalyje dalyvaus kolektyvas „Radost“ iš Belgrado (Serbijos), vaikų bei jaunimo šokių ansamblis „Dana“ iš Ukrainos ir ansamblis  „Marula” iš Tbilisio (Sakartvelo).  Šoks ir Latvijos  miesto Bauskės vaikų ir jaunimo centro šokių ansamblis „Memelite“, kurie yra kasmetiniai festivalio svečiai. Savo pasirodymais džiugins ansamblis  „Aliya Guli“ iš Actobe miesto Kazakstane, kolektyvas iš Vokietijos Thiuringijos krašto, Rudolšdato miesto, liaudies choreografijos ir muzikos studija „Vandeloff“ iš Bulgarijos, liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis „Nufarul“ iš Moldovos Respublikos pietų ir šokių studija „Amgyat” iš (Egipto).

Lietuvai atstovaus taip pat gausus būrys šokėjų tarp kurių festivalio  „Laisvės vaikai” iniciatoriai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“.  Šiaulių miesto „Jovaro“ progimnazijos ir „Didždvario“ gimnazijos vaikų ir jaunimo šokių studija „Šėltinis“, Gargždų kultūros centro šokių studija „Trepsiukas“, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studija „Vyželė“, Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo šokių studija „Kauškutis“, Šakių kultūros centro šokių grupė „Pynė“.

Šia spalvinga šokių švente yra siekiama užtikrinti liaudiškų šokių sklaidą, populiarinimą, suvienijant geriausius respublikos ir kitų šalių vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvus, prisidedant prie vaikų ir jaunimo pilietiškumo, patriotizmo ugdymo.

Visiems festivalio dalyviams ir žiūrovams virtualius sveikinimus perdavė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir kultūros centro direktorius Romas Matulis.

Kviečiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną švęsti, kovo 11 d. stebint spalvingą tautinio šokio šventę per Plungės kultūros centro Facebook paskyrą arba Youtube kanalą.

 

Plungės KC inf.

 

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS