Biudžetinė įstaiga. Vytauto g. 12, LT-90123, Plungė
Tel. (8 448) 73 166. Faks. (8 448) 71 608. El. p. savivaldybe@plunge.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 188714469
Spausdinti
English
 
 
 Pradžia
Aktuali informacija
Prisijungimas gyventojams

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
 

 

Naujienos
Šeši jaunuoliai iš Plungės rajono dalyvavo verslumo akademijoje „Nuotykių LEADER"


Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupė - viena iš partnerių, įgyvendinanti tarptautinį bendradarbiavimo projektą „Akademija „Nuotykių LEADER" (ACADEMY ADVENTURE LEADER).

Dalyvauti verslumo stovykloje, vykusioje birželio 13 - 20 d. Švedijoje, buvo atrinkta 20 jaunų žmonių: 6 iš Plungės rajono, 6 iš Mažeikių rajono ir 8 iš Telšių bei Rietavo rajonų, mokančių anglų kalbą bei susipažinusių su verslo bei ekonomikos pagrindais.

Verslumo akademijos dalyviai iš Lietuvos ir Švedijos buvo suskirstyti į 7 komandas, kurios dalyvavo įvairiose veiklose. Kūrybinių dirbtuvių metu sprendė simuliacinius probleminius atvejus, leidusius geriau susipažinti su metodika „Design Thinking“, mokėsi verslo planų parengimo pagrindų ir subtilybių ir žinias pritaikė atlikdami užduotis grupėmis.

Jaunimo darbo grupės stovyklos metu aplankė 35 verslo, ūkio ir turizmo objektus, kurie susiję su LEADER programa. Lietuvių atstovus ypatingai sudomino švediško ūkio specifikacija, naudojama technika ir metodai, turizmo plėtros galimybės, verslo ypatumai. Be verslo ir ūkio subjektų, dalyviai aplankė LEADER Nedre Dalälven  ir LEADER Mälardalen būstines, kuriose plačiau buvo supažindinti su LEADER programa.

„Akademija „Nuotykių LEADER" dalyvius ypatingai sudomino organizacijos „Wild Sweden“ įkūrėjo Marcus Eldh pristatymas. Entuziastingas laukinės gamtos nuotykių propaguotojas, organizuojantis briedžių, meškų, vilkų, bebrų stebėjimo ekskursijas, papasakojo, kaip gimė idėja pradėti tokią veiklą ir kaip ją išplėtojo. Dalyvaudami Jono Vildmark praktiniuose užsiėmimuose, jaunuoliai mokėsi titnagu uždegti laužą bei sužinojo, kaip išgyventi pasiklydus miške.

Penkias dienas trukusioje stovykloje laiko buvo rasta ne tik darbui. Pirmąją dieną prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės leido geriau pažinti save bei komandos narius, o vakare, -  žaidžiant tinklinį, „bulvę“, bendraujant.

Pagrindinis šio projekto uždavinys - suorganizuoti dvejas 5 dienų trukmės jaunimo verslumo akademijas Švedijoje ir Lietuvoje, kurių metu jaunimas tobulintų verslumo įgūdžius, gautų žinių apie LEADER programą ir apie jų galimybes dalyvauti VVG kaimo plėtros procesuose.

Projektas „Akademija „Nuotykių LEADER", paramos sutarties Nr. 44TT-KE-17-2-03769,  koordinuojamas Telšių rajono VVG, kiti projekto partneriai - Šiaurės Vakarų Lietuvos VVG bei Švedijos LEADER Nedre Dalälven ir LEADER Mälardalen vietos veiklos grupės.

Tikimės, kad tarptautinio bendradarbiavimo projektas „Akademija „Nuotykių LEADER“ – tai startas jaunimui imtis savų iniciatyvų verslo, bendruomenių veiklose, pritaikant įgytas žinias ir gerąją patirtį, parsivežtą iš Švedijos, bei pasitelkiant LEADER programą.
Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupės inf.

 

Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal
 

 

  

 

 

   

 

© Plungės rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė. Rašykite mums - savivaldybe@plunge.lt
Sprendimas:IDAMAS