Pirmasis metų apdovanojimas
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija didelį dėmesį skiria mokinių pilietiškumo ugdymui, nuolat į šias veiklas įtraukiant ir kitus bendruomenės narius, bei prijaučiančius gimnazijos vykdomai veiklai.
Metų pradžioje gimnazijos bendruomenė sulaukė Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos
organizuojamo konkurso, dėl 2020 metų Gedimino bokšto Lietuvos valstybinės vėliavos perdavimo Lietuvos mokyklai komisijos išvadų. Komisijai, sudarytai iš Krašto apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų ir Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovų, teko nelengva užduotis išrinkti vieną iš 36 paraiškų, pretendavusių į teisę saugoti šį valstybės simbolį, kaip išskirtinį pagerbimą ir mokyklos pilietinių-patriotinių veiklų įprasminimą.
„Visos mokyklos, teikusios paraiškas, labai stiprios ir pasižymi sutelkta aktyvia bendruomene, pilietinėmis vertybėmis ir tradicijų puoselėjimu. Džiaugiamės šiemet gavę ypatingai daug paraiškų, ir ne tik iš bendrojo, bet ir profesinio ugdymo mokyklų. Komisijai teko sunkus darbas išrinkit geriausią mokyklą iš geriausių, bet deja, vėliava yra tik viena“, – sakė komisijos pirmininkė Rūta Apeikytė, Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė.
Komisija taip pat nusprendė už veiklą, išsiskiriančią savo kryptingumu ir kūrybiškumu, keturias mokyklas: Vilniaus „Laisvės“ gimnaziją, Akmenės r. Akmenės gimnaziją, Plungės r. Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazija ir Rokiškio r. Juodupės gimnaziją – paskatinti specialiais prizais.
Metų pradžioje gimnazija sulaukė Krašto apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrų pasirašyto padėkos rašto „Už pilietiškų ir visuomeniškai aktyvių vaikų ir jaunimo ugdymą, istorijos, kultūros ir Lietuvos Kariuomenės pažinimo skatinimą ir stiprios mokyklos bendruomenės kūrimą“.
Gimnazijos vadovui Regimantui Kavaliauskui Krašto apsaugos ministerija specialų prizą įteiks artimiausios valstybinės šventės, kai vėl turėsime galimybę kartu bendrauti ir švęsti, metu.
Pėsčiųjų žygis „30 km. Laisvės keliu“
Po puikaus naujų metų starto, gimnazijos bendruomenė buvo suplanavusi nemažai įvairių veiklų, skirtu Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos 30 mečiui.
Pirmojo karantino metu gimnazijos bibliotekininkė Zinaida Vyšniauskienė buvo paskelbusi fotografijų konkursą „Atgimstanti gamta“. Alsėdiškės Linos Matuzienės konkursui atsiųsta fotografija „Trispalvė“ buvo naudojama visų renginių skelbimuose.
Sausio 13-osios renginiai prasidėjo nuo sausio 8-osios, pakviečiant visus dalyvauti pėsčiųjų žygyje „30km. Laisvės keliu“. Fiksuoti nueitus kilometrus galėjo pavieniai asmenys, komandos, klasės ar draugų grupės. Šiuo iššūkiu buvo siekiama išsiaiškinti kiek kartų susumavus visų nueitus kilometrus būtų galima pėsčiomis nueiti iki Televizijos bokšto Vilniuje. Susumavus rezultatus alsėdiškiai per savaitgalį iki Televizijos bokšto nuėjo daugiau nei 7 kartus! Į skelbtą iniciatyvą įsijungė ne tik visos gimnazijos klasės (bendras visų klasių nueitų kilometrų skaičius – 1711,79 km.), bet ir nemažai kitų dalyvių, pradedant Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ( 38,73 km.), Alsėdžių Kultūros centro komanda ( 30 km.), Laikraščio „Plungė“ komanda – (28 km)., komanda „Vienas šeimos ūkis“ ( 136,4 km.), Jurgis Mankauskas – (47 km)., Daiva Sprainienė – (14 Km)., Margarita Tamošauskiene – (28 km.)
Tarp gimnazijos pradinių klasių mokinių daugiausia vaikštantys yra antrokai – 79,64 km., tarp 5-8 klasių – 5 -kai nuėję 237,53 km ir 7-kai – nuėję 235,85 km. Tarp -I- IV klasių – III – kai 336,51 km. I – kai – 287,67 km. Daugiausia pėsčiomis vaikštantys mokiniai – šeštokas Ignas Liaugaudas – 53.97 km ir I – kas Tadas Oželis – 61 km. Tarp pedagogų – Aurimas Grybauskas ( 81,5 km).
Na ir absoliutūs lyderiai, kurie savaitgalį kilometrus skaičiavo ne tik eidami pėsčiomis, bet ir čiuoždami su slidėmis: Tomas Rapalavicius – 69.86 km. Ir laikinai gimnazijos direktoriaus pareigas einantis Regimantas Kavaliauskas – 154 km. Pasak gimnazijos vadovo ši iniciatyva – labai puiki judėjimo galimybė nuotolinio mokymosi metu. „Galime tik pasidžiaugti mokinių, mokytojų, kitų dalyvių prisijungimu prie šios judėjimo iniciatyvos. Visada smagu ką nors veikti, kai yra tikslas. Šį kartą tikslas buvo skaičiuoti savo ir komandos nueitus kilometrus pasitelkus išmaniąsias programėles. Su šiuo iššūkiu galėtume pretenduoti ir į masiškiausią pėsčiųjų žygio dalyvių renginį. Matyt ir toliau galėtume pretenduoti į sportiškiausios mokyklos titulą“, – kalbėjo R. Kavaliauskas.
Nuotolinė Sausio 13-oji
Visi Valstybinių švenčių renginiai gimnazijoje prasideda giedant „Tautinę giesmę“. Šiais metais, nors pamokos ir visa kita veikla, vykdoma nuotoliniu būdu, prieš uždegant simbolines žvakes gimnazijos languose, parengtas neformaliojo ugdymo būrelių pristatymas, kuris taip pat prasidėjo nuo „Tautinės giesmės“, prisimenant ir kitą Valstybinių švenčių repertuarą. (Visą įrašą galite peržiūrėti čia – (https://www.youtube.com/watch?v=gI1NyGNhoFI&ab_channel=martynasgramalas&fbclid=IwAR0n00GINcEIoVnjW5ya0rbjhGLitn6K3D_6yUhHnJaVXf8Avwx9cmBPW_0).
Sausio 13-osios vakare surengta nuotolinė viktorina „Lietuva po Sausio 13-osios“. Viktorinoje galėjo dalyvauti visi norintys, todėl vėl buvo smagu, kad prie alsėdiškių prisijungė ir svečiai. Geriausiai į visus 30 klausimų atsakė abiturientas Eimantas Simanavičius, 2-oji vieta – atiteko dešimtokui Linui Dokšui, 3-oji – svečiui iš Žemaičių Kalvarijos Jurgiui Mankauskui.
Dar vienas gimnazijos pedagogų tarpdalykinis projektas „Mes – karta kvėpuojanti Laisve“ pradėtas prieš Sausio 13-ą bus pristatytas minint Kovo 11-osios renginius. Tikėtina, kad šių renginių metu galėsime apdovanoti visų renginių dalyvius.
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos inf.