Ką reikia žinoti vaikų žaidimo aikštelių savininkams

2021-07-15

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Telšių departamento Plungės skyriaus specialistai primena, kad labai svarbu palaikyti saugią aplinką vaikų žaidimų aikštelėse, kad ten būtų sudarytos saugios ir palankios sąlygos vaikams žaisti, ilsėtis, ugdytis.

Vaikų žaidimų aikštelių bendruosius sveikatos saugos reikalavimus reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. Šie reikalavimai yra privalomi vaikų žaidimų aikštelėms, į rengtoms arba numatomoms į rengti viešose vietose – aikštėse, parkuose, skveruose, paplūdimiuose, daugiabučių namų kiemuose, prekybos, viešojo maitinimo, apgyvendinimo į staigose ar jų teritorijose, taip pat, kitose teritorijose, pastatuose ar patalpose, kuriuose asmenys gali laisvai lankytis. Už vaikų žaidimo aikštelių priežiūrą ir higienos normos reikalavimų laikymąsi yra atsakingi jas eksploatuojantys juridiniai ar fiziniai asmenys.

Žaidimų aikštelės turi būti prižiūrimos ir valomos, žolė šienaujama, šiukšliadėžės teritorijoje reguliariai ištuštinamos. Jei vaikų žaidimo aikštelėje į rengiamos  smėlio dėžės, smėlis jose turi būti keičiamas ar atnaujinamas kiekvieną pavasarį ir pagal epidemiologines reikmes. Smėlyje neturi būti askaridžių, plaukagalvių, toksokarų kiaušinių. Kai smėlio dėžės nenaudojamos, jos turi būti uždengiamos, taip apsaugant smėlį nuo užteršimo.

Siekiant, kad vaikų žaidimų aikštelė būtų saugi vaikams, taip pat, svarbus dėmesys yra skiriamas vaikų žaidimų aikštelės į rangai. Vaikų žaidimų aikštelės į rangos ir dangos atitikties sertifikatai ar gamintojo deklaracijos turi liudyti atitiktį joms taikomų Lietuvos standartų reikalavimams. Žaidimų aikštelių, patalpų į rangos ar dangos defektai, galintys kelti grėsmę vaikų saugai, turi būti nedelsiant pašalinti, jeigu to padaryti neį manoma, reikia užtikrinti, kad į ranga nebūtų naudojama (į ranga pašalinama ar blokuojama).

Pažymėtina, kad vaikų žaidimų aikštelės gali būti naudojamos tik tada, kai jų atitiktį Lietuvos standartams patikrina kontrolės į staiga, akredituota šiai veiklai atlikti ir išduoda kontrolės ataskaitą arba kontrolės sertifikatą.

 Telšių departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus inf.

Eil. Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1.

Administracinės paslaugos kodas

06.13.

2.

Administracines paslaugos versija

2. versija

3.

 

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Nemokamas maitinimas skiriamas mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo tiekėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre, ar priešmokyklinio ugdymo programą.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau VRP) (187, 50 Eur).

Mokiniai, kurie mokosi mokyklose pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, turi teisę į nemokamus pietus, nevertinant gaunamų pajamų.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2  VRP (250 Eur) , atsižvelgiant į bendrai gyvenančių ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos atveju, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Savivaldybės administracija turi teisę skirti nemokamus pusryčius, pietus, pavakarius ir maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose išimties atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus, kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką) jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra 312,50 Eur.

Tam tikslui galima panaudoti iki 6 procentų socialinei paramai mokiniams numatytoms išlaidoms finansuoti skirtų valstybės biudžeto lėšų dydžio suma.

Prašymą gali pateikti vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą. Pareiškėjai, kurie savo gyvenamąją vietą deklaruoja  arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, bet faktiškai gyvenantys savivaldybės teritorijoje, dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti kreipiasi į Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių arba Plungės rajono savivaldybės administracijos seniūnijas.

Asmuo apie priimtą sprendimą informuojamas jo nurodytu būdu.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba