Plungės kultūros centro įkūrimo metais laikomi 1939-ieji. Tuomet Prelato Povilo Pukio rūpesčiu Plungėje buvo pastatyta dviaukštė parapijos salė pritaikyta kultūros reikmėms. Šiuo metu šis pastatas grąžintas bažnyčiai.
Naujieji kultūros namai, kurie 2003 metais pavadinti kultūros centru, buvo pastatyti 1990-aisiais ir užima 4216 kvadratinių metrų plotą. Tai išties modernus, šiuolaikinis pastatas, pritaikytas kultūros reikmėms.
Kultūros centro veiklos sritis – daugiasritis kultūros centras.
Kultūros centro tikslai: stiprinti nacionalinį, regiono ir (ar) vietos bendruomenės kultūrinį savitumą, puoselėti etninę kultūrą, teikti kultūros paslaugas, vykdyti menines, kultūrines edukacijas, neformaliojo švietimo veiklas, ugdant ir tenkinant bendruomenės kultūrinius poreikius, organizuoti ir vykdyti mėgėjų ir profesionaliojo meno veiklas ir jų sklaidą.
Kultūros centras aptarnauja Kulių, Stalgėnų ir Nausodžio seniūnijų teritorijas, organizuoja renginius atsižvelgiant į šių teritorijų bendruomenių poreikius, bei vykdo muziejinę veiklą.
2007m.Šateikių kultūros namai reorganizuoti į Šateikių kultūros centrą su dviem – Aleksandravo, Narvaišių –filialais. Dabar filialai pervadinti skyriais.
Šateikių kultūros centras iki 2014m. gruodžio mėn. buvo įsikūręs Šateikių parko pastate, seniūnijos patalpose.2014m.pabaigus renovuoti dabartinį pastatą persikėlė į erdvias, šiltas, atnaujintas patalpas.
2005 metų liepos 4 dieną Žemaičių Kalvarijos kultūros namams suteiktas kultūros centro statusas, kuriam šiuo metu priklauso 2 filialai: Alsėdžių kultūros centras (vad. Žydrūnas Purauskis), Platelių kultūros centras (vad. Aivaras Alminas), Žemaičių Kalvarijos kultūros namų veikla plačiau žinoma nuo 1933-ųjų. Tais metais vienuolių marijonų iniciatyva buvo pastatyta parapijos salė, kurioje vyko kultūriniai renginiai. Naujieji Žemaičių Kalvarijos kultūros namai pastatyti 1989 metais.
Kultūros centro veiklos sritys daugiafunkcinės: kultūrinė-meninė veikla, ikimokyklinis ir priešmokyklinis, neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas, švietimo pagalba.
Kultūros centras aptarnauja Žlibinų, Babrungo ir Paukštakių seniūnijų teritorijas, organizuoja renginius atsižvelgdamas į šiose teritorijose veikiančių bendruomenių poreikius.
1906 m. istoriniuose šaltiniuose randame pirmą kart paminėtą Plungėje veikusią legalią parapijos biblioteką 1 (tų laikų papročiu vadinamą knygynu-skaitykla). Biblioteka „[…] priėmė visus, kas tik peržengdavo slenkstį, tačiau ėmė 50 caro kapeikų mokestį“ 2 . Šios bibliotekos knygos buvo antspauduojamos antspaudu „PLUNGĖS KNYGYNAS“.
1994 m. įkurtas Žemaičių dailės muziejus (ŽDM) iš Oginskio dvare buvusio Statybos technikumo perėmė nedidelę enciklopedijų, žodynų, istorijos, geografijos, kalbotyros, literatūros kritikos ir grožinės literatūros bibliotekėlę. Nuo pirmųjų ŽDM įkūrimo dienų buvo pradėti rinkti vertingesni meno, kultūros, istorijos ir archeologijos leidiniai.
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – didžiausias profesionalaus meno kolektyvas ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione.
Pristatome naują paslaugą – edukaciją „Kleboniškos virenės pasakojimai”. Kviečiame atvykti ir patirti, ką reiškia tikras kleboniškas svetingumas 1900-aisiais Kuliuose. Edukacijoje “Kleboniškos virenės pasakojimai” išgirsite įdomiausias ano meto istorijas ir nejučia patys būsite įtraukti į klebono virenės gyvenimą.
Rezervacijos ir informacija: tel. +370 611 14410, el. p. kulturosvirene@gmail.com Liepų g. 1, Kulių mstl., Plungės r., www.kulturosvirene.lt