Marijos Oginskienės prisiminimų knygos pristatymas

2020-02-13

 

 

 

Vasario 20 d. (ketvirtadienį), 17 val., maloniai kviečiame į naujo Poznanės Račynskių bibliotekos (Lenkija) leidinio KUNIGAIKŠTIENč– MARIJA OGINSKIENč–. MANO PRISIMINIMAI sutiktuves.  

Dalyvaus leidinio rengėjas, įvado ir komentarų autorius, habil. dr. Ryszard Nowicki (Bydgoščės Kazimiero Didžiojo universitetas), Agnieszka Åuczak (Poznanės Račynskių biblioteka), PaweÅ‚ Krupka (Lenkijos institutas Vilniuje).  

Prisiminimų autorė grafaitė Marija Teresa Kaspara Skuževska (1857–1945), vėliau kunigaikštienė Oginskienė – Plungės dvaro savininko kunigaikščio Mykolo Mikalojaus Severino Marko Oginskio (1849–1902) žmona, buvo kilusi iš vakarinės Lenkijos dalies. 

Leidinys svarbus tuo, kad Žemaitijos dvarų ir Lietuvos didikų istorija bus papildyta gyvais liudijimais apie to meto aristokratijos gyvenimą ir kasdienybę, nušviečiančiais ne tik pačios Marijos Oginskienės, bet ir jos amžininkų biografijas, devynioliktojo šimtmečio pabaigos Žemaitijos dvarų aplinką. 

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba