Pasinaudokite valstybės garantuojama teisine pagalba

2022-01-17

Valstybė garantuoja žmonėms pirminę ir antrinę teisinę pagalbą. Pirminė teikiama kiekvienoje savivaldybėje, čia bet kuris žmogus turi teisę pasikonsultuoti su specialistu.

Pirminė teisinė pagalba – tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos, valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų rengimas. Ši teisinė pagalba apima prašymų dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, sutarčių dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, pareiškimų dėl teismo įsakymo išdavimo, prieštaravimų dėl kreditoriaus pateikto pareiškimo, prašymų dėl teismo leidimo parduoti ar įkeisti nekilnojamąjį turtą išdavimo, prašymų dėl teismo leidimo priimti palikimą išdavimo ir prašymų dėl išankstinių teismo leidimų sudaryti sandorius, susijusius su neveiksnaus tam tikroje srityje ar ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens turtu, parengimą, taip pat patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą.

Kam ir kokiomis sąlygomis teikiama pirminė teisinė pagalba? Pirminę teisinę pagalbą nemokamai turi teisę gauti visi Lietuvos Respublikos piliečiai, kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių piliečiai, taip pat kiti Lietuvos Respublikoje bei kitose ES valstybėse narėse teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys, kiti Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse ir tiesiogiai taikomuose Europos Sąjungos teisės aktuose nurodyti asmenys.

Norint gauti pirminę teisinę pagalbą, neprivaloma deklaruoti asmens pajamų ir asmens (šeimos) turto. Tereikia kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją pagal savo gyvenamąją vietą. Pirminė teisinė pagalba turi būti suteikta iš karto po kreipimosi. Jei nėra galimybės iš karto suteikti pirminės teisinės pagalbos turi būti pranešama apie priėmimo laiką.

Pirminės teisinės pagalbos trukmė yra ne ilgesnė kaip viena valanda, kuri gali būti pratęsta savivaldybės vykdomosios institucijos arba jos įgalioto asmens sprendimu. Asmuo dėl pirminės teisinės pagalbos tuo pačiu klausimu gali kreiptis tik vieną kartą. Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, pareiškėjas pareiškia pageidavimą ginčą spręsti mediacijos būdu, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo pareiškėjui padeda surašyti prašymą dėl mediacijos vykdymo. Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, paaiškėja, kad pareiškėjui reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo pareiškėjui padeda surašyti prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą.

Pirminė teisinė pagalba neteikiama, jeigu pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti; pareiškėjui tuo pačiu klausimu buvo suteikta pirminė teisinė pagalba arba yra akivaizdu, kad jis advokato konsultaciją gali gauti nesinaudodamas šio įstatymo nustatyta valstybės garantuojama teisine pagalba; pareiškėjas kreipiasi ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus; pareiškėjas piktnaudžiauja valstybės garantuojama teisine pagalba, savo materialiosiomis ar procesinėmis teisėmis.

Valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą Plungės rajono savivaldybės administracijoje teikia Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialistas Stasys Žilinskas (Vytauto g. 12, 107 kab., tel. 73146, el. paštas teise@plunge.lt ), jam nesant – vyr. specialistė Donata Norvaišienė (tel. 20618). Kreiptis galima kiekvieną darbo dieną  nuo 8 iki 17 valandos, penktadienį iki 15.45 val. Pietų pertrauka nuo 12 iki 12.45 val. 

Per 2021 metus Plungės rajono savivaldybės administracijoje valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba buvo suteikta 306 pareiškėjams – civilinių procesų ir šeimos teisės, prievolių teisės, ikiteisminių ginčų sprendimo, globos ir rūpybos klausimais.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Gintaras
2024-11-20 18:39:17
Donata Norvaišienė suteikė išsamią informaciją iškilusiai problemai spręsti, padėjo parašyti atsakomajį raštą, skyrė nemažai laiko ir maloniai bendravo. Dėkojame.
X

    Kalba