Paukščių gripas ir kitos grėsmę Lietuvos ūkiams keliančios ligos – nuostoliai kompensuojami, tačiau būtina laikytis saugumo

2025-02-04

Paukščių gripas, afrikinis kiaulių maras, snukio ir nagų bei mėlynojo liežuvio ligos Lietuvoje kelia vis didesnę grėsmę. Virusinės, greitai plintančios ligos sukelia didelių nuostolių ne tik ūkininkams, bet ir valstybei, tad norint išvengti jų plitimo, būtina laikytis visų saugos priemonių.

Žemės ūkio ministerija gyvulių savininkams, tinkamai besilaikantiems saugos priemonių, kompensuoja iki 100 proc. patirtų nuostolių. Nuostolių kompensavimo tvarka yra čia.

Gyvūnų užkrečiamosios ligos, kurioms pasireiškus, kompensuojami patirti nuostoliai:

Vištos ir gaidys kieme
Pexels nuotr.

Teisę į nuostolių kompensavimą turi:

Likviduojant gyvūnų užkrečiamosios ligos židinį, vykdant skubias priemones, iki 100 proc. atlyginami nuostoliai už:

Nuostoliai apskaičiuojami vadovaujantis šia metodika. Skaičiuojant nuostolius minusuojamos iš draudimo įmonių gautos draudimo išmokos ir nepatirtos įprastos išlaidos.

Kur kreiptis?

Ūkinių gyvūnų savininkai dėl nuostolių atlyginimo ne vėliau kaip per vienus metus nuo oficialaus VMVT patvirtinimo apie ligos židinio likvidavimą dienos, arba nuo prevencijos priemonių įvykdymo buferinėje zonoje dienos, arba nuo VMVT patvirtinimo, kad ūkinių gyvūnų savininkas įvykdė salmoneliozės valstybinės programos priemones, turėtų kreiptis į savivaldybių komisijas ir pateikti šiame apraše nurodytus dokumentus.

Nuostoliai gali būti ir nekompensuojami, jeigu:

Kaip apsaugoti savo ūkius?

Paukščių gripo protrūkis gali turėti įtakos visam paukštininkystės verslui, todėl itin svarbu laikytis visų saugumo reikalavimų. Apie juos daugiau informacijos rasite čia.

Informacija apie snukio ir nagų ligą yra čia.

Apie mėlynojo liežuvio ligą daugiau sužinosite čia.

Informaciją apie afrikinį kiaulių marą rasite čia.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba