Plungės rajono savivaldybė – penktoji rajoninių savivaldybių indekse

2012-12-10

 

           Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) šiemet, kaip ir kasmet, remdamasis į vairiais savivaldybių veiklą apibūdinančiais rodikliais, atliko Lietuvos savivaldybių į vertinimą. Nuostatą, kad savivaldybė savo sprendimais gali sukurti palankias gyvenimo ir investavimo sąlygas net ir tuomet, kai neturi išskirtinių išteklių, laikydamas pagrindiniu vertinimo kriterijumi, LLRI atliko 53 rajonų savivaldybių reitingavimą, kiekvienai savivaldybei nustatydamas indeksą, matuojantį žmonių ekonominę laisvę, kuri yra pagrindinė žmonių gerovės prielaida.  Atlikto tyrimo rezultatai – puikūs: Plungės rajono savivaldybė, surinkusi 63,5 balo iš 100, Lietuvos savivaldybių indekse užėmė 5 vietą. Tai labai aukštas visos Plungės rajono bendruomenės – vadovų, verslininkų, žemdirbių, švietimiečių, kultūros, sveikatos ir socialinės apsaugos darbuotojų, nevyriausybinių organizacijų ir kitų struktūrų atstovų – nuoseklaus, atsakingo, kompetentingo darbo į vertinimas. 
           Buvo vertinamos į vairios sritys: administracija ir personalo valdymas, sveikata, komunalinis ūkis ir transportas, mokesčiai, biudžetas, socialinė rūpyba, švietimas, turto valdymas, investicijos ir plėtra ir kt. Geriausiai į vertintos sritys – sveikata (100 balų iš 100 galimų) bei administravimas ir personalo valdymas (94,3 balo).
           Vertinant sveikatos sritį , buvo analizuojamas Savivaldybei priklausančiose ir privačiose sveikatos priežiūros į staigose dirbančių gydytojų skaičius, bendras šeimos gydytojų skaičius, sveikatos priežiūros į staigose esančių stacionaro lovų skaičius, vidutinis dienų skaičius, laukiant patekimo pas šeimos gydytoją ir kt. Vertinant rajono administravimą ir personalo valdymą, buvo analizuojamas Savivaldybės administracijoje ir seniūnijose dirbančių ir vadovaujančias pareigas einančių darbuotojų kiekis, gyventojų aptarnavimo vieno langelio principu efektyvumas, skundų dėl Savivaldybės veiklos skaičius ir kt. 
           Daugelis Savivaldybės veiklos sričių į vertinta aukštais balais, tačiau gana siaurai į vertintos investicijų galimybės, nes analizuotos tik detaliojo plano tvirtinimo procedūros, statybą leidžiančio dokumento išdavimo laikas, ar savivaldybės teritorijoje yra investuotojams paruoštų žemės sklypų su patvirtintais detaliaisiais planais ir prie sklypų privesta būtina infrastruktūra ir pan. Tačiau nebuvo atsižvelgta į tai, ar rajonas priskirtas probleminėms teritorijoms, ar regioniniams augimo centrams, kuriems skiriamas išskirtinis tikslinis finansavimas.  Tiesa, pažymėta, kad rajone už investicijas ir jų pritraukimą atsakingi tik keturi darbuotojai, kai kitose savivaldybėse jų dirba žymiai daugiau. Pritariame, kad investicijų pritraukimu būtina rūpintis nuolat, reikia plėtoti tarptautinę ekonominę ir socialinę partnerystę, užtikrinant rajono ekonominį stabilumą ir kuriant darbo vietas, geriau valdyti ir panaudoti turimą turtą, aktyviau bendradarbiauti su privačiu verslu. 
           Dažnai pamąstome – gerai ten, kur mūsų nėra. Tačiau šiandien, susipažinę su LLRI analize, žinodami savo stipriąsias ir silpnąsias vietas bei savivaldybės perspektyvines plėtros kryptis, turime siekti visapusiško nuoseklaus rajono ekonominio ir socialinio augimo, kad jis neprarastų šiandienos pozicijų, ir, galbūt, pakiltų laipteliu aukštyn.
           Daugiau informacijos apie LLRI tyrimą galima rasti www.llri.lt.
          
Savivaldybės informacija

 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba