Stovykla „Pažink ir pramogauk“

2020-08-03


 

2020 m. liepos 20 dieną pradėjome jaunimo klubo „Kartu kvadratu“ organizuojamą vasaros stovyklą „Pažink ir pramogauk“.  Ankstyvą rytą autobusu su stovyklautojais iš Žemaičių Kalvarijos 5 dienoms vykome į poilsio namus „Šienainis“, kurie įsikūrę Žemaitijos Nacionalinio parko teritorijoje. Kambariai patogūs, tvarkingi, patalynė švari, aplinka jauki – stovyklautojams patiko! Įsikūrę žaidėme įvairius žaidimus, kad įsimintume vieni kitų vardus ir būtų lengviau bendrauti. Tada sėdome prie pietų stalo, kurio gausa pasirūpino ir visą stovyklos laiką maisto tiekimu rūpinosi virėja Rita Zaborienė. Jos gaminamas maistas buvo skanus, šviežias ir pakankamai įvairus (valgėm pusryčius, pietus, vakarienę ir naktipiečius). Papietavę vykome į Platelius, kur lankėmės Žemaitijos Nacionalinio parko (ŽNP) lankytojų centre. Čia gidė Evelina Kajumovaitė supažindino su ŽNP įkūrimo istorija, pakvietė vaikus dalyvauti smagiame žaidime. Pralaimėjusių žinoma nebuvo – nugalėjo draugystė. Iš ten važiavome į parko apžvalgos aikštelę ir atlikome gidės Evelinos užduotį. Atsisveikinus su gide, stovyklos vadovė Darija Gandzevič pakvietė visus pažaisti virtualų žaidimą keliaujant pažintiniu Šeirės taku. Buvo nueitas ne vienas kilometras, grįžome pavargę, tačiau daug sužinoję. Laimingi sėdome į autobusą ir grįžome į stovyklavietę, kur mūsų laukė vakarienė, o temstant leidome laiką prie laužo, kepėme dešreles, žaidėme, bendravome, kūrėme stovyklautojų susitarimus ir bendrą tvarką.

Liepos 21 dienos rytą sėdome į autobusą ir važiavome į Biržuvėnų dvarą, esantį Telšių rajone. Ten mus pasitiko gidė, kuri trumpai papasakojo dvaro istoriją ir pakvietė leistis į lobio paieškas, be to, supažindino su taisyklėmis ir paskirsčiusi pareigas pateikė pirmą užduotį. Visi leidosi ieškoti lobio stengdamiesi kuo greičiau atlikti skirtas užduotis. Žaidimas įtraukė visus vaikus. Pagaliau atlikus visas užduotis – lobis surastas.  Toliau vyksta lobio dalybos ir ragavimas. Suvalgę lobį vykome į „Auksinio elnio“ dvarą. Ten sužinojome dvaro įkūrimo istoriją, eksponatų atsiradimą, pasivaikščiojome po dvarą bei jo teritoriją, apžiūrėjome skulptūras, padarytas iš motociklų detalių, pietavome dvaro kavinėje, užsukome į medžioklės trofėjų muziejų, taip pat pasidžiaugėme motociklų muziejaus kolekcija. Pasisvečiavę sėdome į  autobusą ir važiavome aplankyti Šatrijos kalno. Užkopę į kalno viršūnę nusifotografavome ir grįžome atgal, į savo stovyklavietę. Po vakarienės mūsų laukė pažintis su Platelių ežeru. Plaukiojome laiveliu, apžiūrėjome ežero salas, pakrančių augmeniją, susipažinome su keletu paukščių rūšių. Kol viena grupė plaukiojo po Platelių ežerą, kitiems stovyklavietėje buvo demonstruojami įvairūs cheminiai eksperimentai. Pasiplaukioję grįžome į stovyklavietę – metas laisvalaikiui ir poilsiui.

Liepos 22 d. ėmėmės darbų stovyklavietėje. Vyko kūrybinės dirbtuvės,  piešėme ir kūrėme medines dovanėles svečiams. O po pietų vykome pas bitininką Donatą Abrutį, kuris aprodė savo medaus ūkį, papasakojo bičių priežiūros ir auginimo subtilybes, be to, kaip imti medų, kokią įrangą naudoti. Daug išgirdę apie bites, bitininko buvome pakviesti į medaus degustaciją. Pavaišinęs medumi, šeimininkas pakvietė pažaisti į kiemą. Visiems labiausiai patiko „Kiauliaganio“ žaidimas.  Po puikios viešnagės grįžome atgal į stovyklavietę. Pavakarieniavę užbaigėme piešinius, norintys ėjo maudytis į Platelių ežerą. Vakare į stovyklavietę atvyko etnografinis ansamblis „Platelee“, su kuriuo kartu šokome, dainavome, mokėmės liaudiškų žaidimų, ratelių. Tai buvo vienas smagiausių stovyklos vakarų!

Liepos 23-iosios rytą  vadovės Darijos Gandzevič buvome pakviesti žaisti virtualaus komandinio žaidimo ir įveikus užduotis atpažinti ŽNP objektus. Šįsyk patys susiskirstėme komandomis ir išskubėjome žaisti. Papietavę sėdome į autobusą ir vykome į Plungę. Apsilankėme Plungės bažnyčioje, vėliau keliavome į Plungės rajono savivaldybę, kur susitikome su rajono meru A. Klišoniu bei mero patarėju Ž. Purauskiu. Jie mums pristatė rajono verslo galimybes, perspektyvas, maloniai atsakė į pateiktus klausimus. Tada keliavome į Plungės turizmo informacijos centrą, ten pasidalijome į dvi grupes – viena keliavo į Plungės miesto viešą biblioteką, kita – į mini golfo aikštelę. Kol vieni žaidė, kitiems bibliotekos darbuotoja Genutė pasakojo apie bibliotekos įkūrimą, modernizavimą, pakvietė prie knygų namelio kiemelyje, papasakojo apie jo atsiradimą, apie slaptą laiškų dėžutę po nameliu. Po to grupės apsikeitė vietomis ir visi pažaidę ir susipažinę su biblioteka, sėdome į autobusą ir grįžome į stovyklavietę. Mūsų jau laukė vakarienė. Tai buvo paskutinis vakaras stovykloje. Temstant kūrėme laužiuką, kepėme dešreles, prasidėjo diskoteka.  Pasilinksminę ir sotūs ėjome ilsėtis.

Liepos 24 d.  papusryčiavę susitvarkėme kambarius. Iki pietų buvo laisvas laikas, tai veikėme, kas kam patinka: piešėme, krepšinį žaidėme, stalo žaidimus. Papietavę susiskirstėme grupelėmis po 7 ir keliavome į kaimo turizmo sodybą „Virš ąžuolų“, kur mūsų laukė pažintis su žirgais bei jojimo pamokos. Smagiai pajodinėję grįžome  į stovyklavietę. Vyko paskutinis susitikimas, atsisveikinimas, nominacijų įteikimas. Visi patenkinti ir laimingi, nes stovykloje praleistas laikas praėjo tikslingai, prasmingai. Čia susiradome naujų draugų, susipažinome su įvairiais objektais, keliavome, pramogavome, kūrėme, o svarbiausia –  pailsėjome gamtos apsuptyje.

Šeštadienį, liepos 25 dieną, per Žemaičių Kalvarijos miestelio šventę pristatėme savo projektą, programą bei veiklas, merginos iš Ryškėnų padainavo, kiti žaidė žaidimus. Stovyklos pabaigą vainikavo batutų  pramogos, kuriomis džiaugėsi ne tik stovyklos dalyviai, bet ir atėję Žemaičių Kalvarijos vaikai. Stovykla pavyko puikiai, niekas nenorėjo išvažiuoti, klausė, ar kitais metais klubiečiai dar pakvies juos. Dėkojame pagrindiniam penkių dienų vasaros stovyklos, skirtos Žemaitijos jaunimui, rėmėjui – Plungės rajono savivaldybės vietos veiklos grupei, o už trūkstamų lėšų skyrimą – Plungės r. savivaldybei.


Žemaičių Kalvarijos KC inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba