Vykstant šildymo sezonui, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles

2024-10-25
Židinys, degančios malkos
Pexels nuotr.

Atsižvelgdami į šaltuoju metų laikotarpiu išaugantį gaisrų skaičių, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti gyventojams svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles bei patarti, kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu, kad kuo mažiau kiltų nelaimių, gaisrų. 2023 metais Plungės r. sav. ir Rietavo sav. kilo 132 gaisrai, iš jų net 42 kartus degė suodžiai.

Labai daug gaisrų kyla gyvenamųjų namų kieto kuro krosnių dūmtraukiuose. Pastatuose, kuriuose yra įrengtos kieto kuro krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius. Iš dūmtraukių, dūmtakių ir krosnių būtina kiekvienais metaisprieš eksploatavimo pradžią išvalyti suodžius ir eksploatavimo metu juos valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

Gyvenamųjų namų palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose dūmtraukiai, dūmtakiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti nutinkuotos, išbalintos. Gaisrai gyvenamuosiuose namuose, šildomuose kieto kuro krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių dūmtraukiuose, židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, taip pat kai krosnies užkūrimui naudojami greitai užsidegantys įvairūs skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kūrenant krosnis ypač pavojingos yra smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kitaip galima jomis apsinuodyti. Smalkės yra bespalvės ir bekvapės, todėl ypač pavojingos. Išsikūrenę krosnį, per anksti neužstumkite dūmtraukio sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis ir mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, sąmonės netekimas. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsdami kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite.

Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Primename, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl kurio dažnai ir kyla gaisrai.

Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų ir nedžiovinti ant jų rūbų. Išeidami iš namų, elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite iš elektros tinklo.

Kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų ir nepalikite jų be priežiūros, ypač nepatikėkite ugnį prižiūrėti mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės įvyksta būtent tada, kai vaikai paliekami namuose vieni.

Gyventojams taip pat patariama nelaukiant nelaimės įsigyti bei gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie įspėtų apie kilusį gaisrą.

Pastebėję gaisrą nedelsiant skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba